Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu iş Timsah’a su kaynattırır
18 Aralık 2012 Salı, 09:47

Geçen sezon Süper Lig’de play-off rezaletinin yarattığı bıkkınlık daha tam olarak si-linmemişken, bu defa Kupa’da gruplar bindirmesinin icat edilmesine anlam vermek mümkün değil. Kulüpler Birliği bu sezon play-off’un kaldırılmasını kararlaştırmış ve tüm kulüpler bu yönde oy kullanmıştı. Çünkü, hem takımlar hem de tribünler maçtan kusacak hale gelmiş, motor su kaynatmaya başlamıştı. Üst üste maç, açıkça Lig’in keyfini kaçıran bir faktördü.
Şimdi sıra gruplar bindirmesi ile Kupa’ya geldi.
Tribünler zaten ilgisizken, ekonomik durum da belliyken “Para ve heves” denklemini iyice çözülmez hale getirmek, takımları maçtan maça koşturmak neden?
Anlamak mümkün değil.
Bırak elenen gitsin, eleyen devam etsin.
Durup dururken icat edilen “Kupa Gruplar” yüzünden (Rakipler için de geçerli) Bursaspor’un içine düştüğü “Su kaynatma” durumuna bakın:
Yarınki 1461 Trabzon maçından 3 gün sonraki Gençlerbirliği maçını geçtim.
15 Ocak’ta Bursaspor-Fenerbahçe (Kupa)
20 Ocak’ta Bursaspor-Kayserispor (Lig)
22 Ocak’ta Fenerbahçe-Bursaspor (Kupa)
27 Ocak’ta Belediye-Bursaspor (Lig)
29 Ocak’ta 1461 Trabzon-Bursaspor (Kupa)
3 Şubat’ta Bursaspor-Galatasaray (Lig)
19 günde tam 6 önemli maç. Fenerbahçe ve Galatasaray ile yorgun argın üst üste oynamaya sinir, adale, beyin mi dayanır? Hele hele  kar, kış, soğuk ve çamurun bol olacağı bir dönemde. Üstüne üstlük  ne Kupa, ne de Lig, bırakılacak gibi değil. Yedekleri sahaya sürmek insanın içinden de gelmez.
Ya, taraftarın cebi dayanır mı?
Aferin TFF’ye. Çok önemli bir iş! daha yaptı.