Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu kadar kötü futbol olmaz
14 Nisan 2013 Pazar, 08:11

Keşke her maçımız Beşiktaş ile olsa.
“Mekan oynatıyor” reklamı gibi rakibin ismi havaya sokuyor tribünleri ve takımı.
Onun haricinde hırs ve oyun düzeni hak getire.
Doğrusu 3-0 ve Avrupa seslerinin üzerine bu kadar cılız futbol hiç mi hiç gitmedi. Üstelik küme düşmüş ve çok eksik bir rakibe karşı. Üstelik arkasına sığınılacak aşırı sıcak bahanesi de olmamasına rağmen.
Daha bitmedi.
Mersin savunmasındaki Joseph Boum’un ve yardımcı hakemin müşterek ikramı olan goldeki ofsaytı görmemezlikten gelemeyiz. “Ceza sahası içinde Belluschi’nin havadaki eline çarpan topa Serkan Çınar ya penaltı verseydi?” sorusunu zihinlerden geçirmeden yapamayız. Hakem hataları çok oluyor, bu bir gerçek ama herkes bundan nasibini aldığından bir nevi adalet sağlanıyor sanki.
Bursaspor dün Mersin’de sadece kazandı ve yoluna devam etti.
Tamam ama 5 günde ters-yüz olan bu kadar kötü bir Bursaspor ortadayken bugün fazla göklerde dolaşmanın, gerçeklere gözleri kapatmanın da anlamı yok.
Elle tutulacak bir yanı ve notu olmayan 90 dakika, Mersin hazırlığının zayıf kaldığının en güzel göstergesi. Bunu özellikle yazmak lazım çünkü sırada yine Akdeniz var. Eğer bu gevşeklik ve oyun yine devam ederse, Antalya skoru hiç de iç açıcı olmaz ve Bursaspor göz göre göre yara alır.