Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu kadro oynasaydı düşmezdik
27 Ağustos 2019 Salı, 08:13

Gençlerin böyle bir patlama yapacağını bekliyordum.
Onun için Akhisar'ı devirmelerine hiç şaşırmadım. Cumartesi günkü yazımda," Daha öncekilerin aksi olur. Akhisar'ın tecrübeli ayaklarına rağmen bu defa işi zor. Çünkü daha öncekilerin (Süper Lig) aksine karşılarında mücadele eden, direnen gençleri bulacaklar" demiştim.
Aynen öyle oldu.
Kesin favori gösterilen Akhisar ve Mehmet Altıparmak hüsrana uğradı. Teknik Direktör Altıparmak'ın maç sonu söylediği, "Ligin başında böyle bir tokat yemek iyi oldu" sözleri ise 2-1'in ne kadar anlamlı olduğunu gözler önüne serdi.
Böylesine zor günlerde koşan, mücadele eden, takım oyunu ortaya koyan gençler, doğrusu karamsarlık bulutları arasından güneş ışığı gibi parladı, mutluluk hormonu salgılattı.
Geçen sezonlardan beri yaşanan sıkıntı krizlerinin üstüne iyi geldi.
Hem gençleri hem de teknik adam Yalçın Koşukavak'ı bir kez daha kutlamak lazım. Daha Karagümrük maçında belli ettiler bu gelişmeleri.
Demek nisan ayında Bursa'da oynanan Akhisar maçında bu kadro ve bu düzen yer alsa Bursaspor maçı kazanacak ve kümede kalmış olacaktı. Bir "Okan, Barış, Ertuğrul, Chedjou, Umut Meraş, Saivet, Aytaç Kara, Lima, Yusuf Erdoğan, Latovlevici, Sakho" lu kadroya ve ortaya koydukları mücadeleye bakın, bir de pazar günkü kadro ve futbola.
Bir onların aldıkları milyonlarca eurolara bakın, bir de bu gençlerin aldığı 3-5 kuruşa.
Bursaspor'u düşürdükleri yetişmiyormuş gibi, TFF'ye UEFA'ya, FİFA'ya yaptıkları şikayetler, icralar, cezalar da cabası.
Samet Aybaba'yı hırsla ve kızgınlıkla bir kez daha hatırlayalım;
"Gençleri çıkarır yine düşmem" deyip yaptıkları ortada. Genç çıkaramadığı gibi, getirdikleri ile de batırdı bu kulübü.
Mevcut kadro mutlaka takviye ister ama bu gençler ile düşmeyeceğimiz ve zaman zaman böyle mutluluklar da yaşayacağımız kesin.