Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bu yollar,bu defa başka yere gider
24 Eylül 2012 Pazartesi, 03:12

Mustafa Tunçakın

 

Hep diyorduk ya,"Karabük'ü yensen ne olur?"

Meğerse çok şey! olurmuş.

Bir kere insan havalanıp, kendini dev aynasında görürmüş.

Afra tafra yapar, önüne gelene posta koyar, hatta meziyetlerine küfürü bile eklermiş. Nasıl olsa bu ülkede, 1 galibiyetle adamı general yapıyorlar.

Bu nasıl bir zihniyettir, nasıl kandırmacadır? 2 pas yapıp, üstüne gelen Elazığ bile silkeleyiverdi havalanmış Bursaspor'u. Yere öyle bir çakılacaktı ki,dua edelim Carson'a.Bir tek o uymadı önündekilere ve, ne ciddiyeti ne de topu bırakmadı.

Yoksa gitmişti maç.

Gerçi dua edeceğimiz biri daha var:

Elazığsporlu Bülent.

Bom boş vaziyette önündeki topu sağından soluna caddede tur atar gibi gezdirmeye çalışan Ozan İpek'i düşürmese, penaltının da, beraberliğin de olacağı yok. Ligin en kötü takımlarından biri olan Elazığ, 3 puanı Ankara'dan Hazar Turizm'e yükleyip dönecek. Çünkü, Ozan'ı, Pinto'su, Batalla'sı, başta olmak üzere savunma, orta saha ve forvet bu maçı oynamadan kafasında almış da önümüzdeki maçlara bakıyor sanki.

Belluschi bile uymuş onlara.

Kimse oyun kurmaya, rakibin zayıf yerlerinden çalışmaya gerek bile duymadı.

Hatta golde, bir tek Elazığlının bulunmadığı kale önüne sağdan uzun bir depar atarak gelen Gökhan Emreciksin'in nasıl vuracağını seyredenVederson, müdahale bile etmedi.

Ya Tuncay?

İlk yarıda maç anında, tribündekilerle hatıra fotoğrafı çektirmesine ne demeli?

Ne ciddiyet, ne hırs, ne arkadaşlık. Bir maçta herşey bitiverdi sanki.Bu hava devam ederse tehlike çanları kulağımızı sağır eder, önümüzdeki yollar da bu defa başka yerlere gider.