Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bülent Arınç ne demişti?
22 Şubat 2013 Cuma, 08:56

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sönmez Medya’yı ziyaretinde ne demişti:
“Bursaspor siyaset üstü. Bursaspor’un güçlenmesi için maddi kaynak bulmak lazım. Bu yönde iletişim noksanlığı varsa gidermek lazım”
Bunun ardından da Vali Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ve Yazıcı, bir araya gelerek yemek yemişlerdi. Ancak bunun devamı gelmedi. Yani, etkili bir gelişme çıkmadı anlayacağınız.
Şimdi ise bu etkili gelişmeye açık Mahfel konusu var ortada. Hatta Bursaspor taraftarı da anlamlı bir pankart ile maça kadar taşımıştı bu olayı.
Arınç, “Maddi kaynak bulmak lazım” demişti ya.
Alın size kaynak.
Şehrin merkezinde, tarihi Mahfel’den daha iyi bir gelir kaynağı olacak yer yok galiba.
Önemli bir fırsat bu.
Faruk Çelik’in hizmetlerinden sonra Bülent Arınç için de öyle. Bence Vali Harput, Altepeli ve Bursasporlu yemeklere devam edip, Mahfel konusuna bir çözüm getirmeli.  
Bursa ve Bursasporlular bunu bekliyor.
50.YILA DENK GELDİ
Bursaspor ile birlikte benim de meslekte 50.yılım.
O zamanlardaki adlandırılması ile Yeşil İnciler 1963’te kurulurken ben de adım atmıştım gazeteciliğe. Foto muhabirliği, spor müdürlüğü, genel yayın müdürlüğü, spor yazarlığı derken bugünlere geldik.
Bursaspor’un kuruluşundan 1986’ya kadar çektiğim önemli siyah-beyaz fotoğrafları Ford Sönmez Koç sponsorluğunda kulübe vermiştim. Şimdi de RL communıcatıons tarafından Türkçe ve İngilizce olarak Paris’te basılan, yayın yönetmenliğini Dr. Deniz Gökçe, sanat yönetmenliğini Mona de Cayeux’un yaptığı Dünden Yarına Bursa  kitabında, Bursaspor’un 50 yılını dile getirdim.
Tabii tarihi fotoğraflar ile birlikte.
Dedim ya, ikimizinde 50.yılına tam denk geldi.