Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Burak'ı yerde tuttu, havada Giray'ı unuttu
02 Şubat 2012 Perşembe, 08:36
Bursaspor yerde Burak'ı durdurdu ama bu defa da havada Giray'ı unuttu.
Bu hata da pahalıya patladı ve ilk galibiyet ümidi bir başka kara kaldı.
Aslında çubuklu formasına uygun, yeşil-beyaz zeminden puan biçme fırsatını da yakaladı ancak, Turgay kale ağzında, akıllara durgunluk bir gol kaçırdı. Kalenin yüzde 90'ının boş olduğu yere atmak yerine, yüzde 10'luk köşede duran kaleci Tolga'nın üzerine vurması akıl alacak bir olay değildi.
Herhalde kardan pratiği kitlendi.
İlk yarıda Sestak ve Ozan İpek'in Trabzon'un hızını kesmek için geriye dönük oynaması ve Pinto'nun adeta sahada yok olması, dengeleri ev sahibi lehine bozdu. Üstüne üstlük, kornerlerde Stepanov ve İbrahim'in Giray'ı boş bırakması ve onunla beraber kafaya çıkmaması da tuz biber ekti.
Herhalde ikisi de devamlı Burak'a odaklandığından, aynen Karadeniz fıkrası gibi Giray'ı adam yerine koymadı. Bu yüzden de Bursaspor'un Trabzon'daki kaderi değişmedi.
Fakat bir gerçeği de görmek lazım;
Bu ikili, Serdar Aziz ve Carson'un da yardımı ile gol makinesi Burak Yılmaz'a zorunlu kontak kapattırdı.
İkinci yarıda Bursaspor'un golü düşünmesi, oyunu bir anda Trabzon yarı sahasına yıktı. İlk yarıda Ozan İpek'in kulvarında kar pek fazla bozulmamıştı ama Turgay, Batalla, Sestak ile birlikte devamlı atağa kalkmak bu defa ev sahibini bozdu.
Fakat bu üstünlük sadece tek gol getirdi ve öteye gidemedi.
Burada gol kaçıranlara kızıyoruz ama, biraz da Pinto ve müzmin gezgin Bangura'nın da teri ve emeği olsaydı acaba ne olurdu?