Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursaspor değil, Süper Lig bitmiştir
11 Mart 2013 Pazartesi, 02:50

Hafta boyunca, "Hakem üzerinde oynanıyor" diye diye sonunda Bursaspor'un ipini Tolga Özkalfa' ya çektirdiler.
Hem de bütün Türkiye'ye göstere göstere.
Baktı maç 1-1 gidiyor, Aziz beyin meşhur devre arası muhabbetleri yine manşetlere çıkıyor. Özkalfa da çıkıyor, 2. yarıya hem ofsayt hem faul olan çifte kavrulmuş golle çökertiyor Bursaspor'u. Hani ipte sallanan idam mahkumuna bir de tabanca ile ateş etmeye benzedi bu iş. Öyle ya, ne olur ne olmaz, ya ölmezse?
Yardımcı hakem bile "Ayıptır beyler" der gibi direndi ama, sonunda o da boyun eğdi bu bozuk düzene.
Böyle iyi mi ey Fenerbahçe? Hadi şimdi de istesene Zekeriya Alp'in istifasını. "Biz hakemle döndürdük maçı ama TFF'ye güvenimiz daha da azaldı" desene. Türkiye'de maçların artık böyle kazanılacağını duyursana resmi internet sitenden.
Tolga Özkalfa hiç mi vicdanın sızlamıyor?
Maçı bitiren 2.golde, hadi Meireles'in ofsaytını kaçırdınız diyelim, aynı pozisyon içinde Sow'un kale sahasında topa yükselen kaleci Carson'un eline havada temasını görmemek için kör olmak lazım. Bu da, Aziz Yıldırım'ın devre arası gözleri bantladığının, kulakları çektiğinin net bir göstergesidir.
Zaten ondan sonrasını konuşmaya gerek yok.
Orta sahasını kaybetmiş Bursaspor'un direncini de bitirdikten sonra skor 2-1 olsa ne yazar, 4-1 olsa ne yazar.
Ancak, dün gece biten sadece Bursaspor değil, Türkiye Süper Ligi'dir. Artık bu Lig'de kural, nizam, intizam kalmamıştır. Açıkça kör tuttuğunu öper devri başlamıştır.