Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursaspor’un sonu da bankaya dayanır mı?
26 Mart 2015 Perşembe, 07:38
Sivas’taki hem gollü hem de kırmızılı bozgun ile ilgili tek açıklama yok.    Minareli Çavuş köyündeki fabrikaların satışı ile ilgili tek açıklama yok. Futbolcu ödemelerinde son durum ile ilgili de tek açıklama yok Bursaspor Kulübü’nden.
Sadece ne var?
Ronaldinho transferi.
Önümüze atıldı bir çiklet, çiğne çiğne dur. Oyalanmak için para isteyen de yok.
Kulüp batmış, millet hâlâ kırkına merdiven dayamış, jübilelik isimlerle uğraşıyor. Hiçbir sistem kalmamış Bursaspor’da hâlâ günlük olaylarla ninniler yoluna gidilme ısrarı yaşanıyor.
Mal mülk satma ile ilgili gelişmeler için gösterdiğimiz hassasiyete birçok Bursalı ve işadamı teşekkür etti. Ancak bunlar yeterli olmuyor, giden gittiği ile kalıyor. Bizim Levent Batur AS TV’deki Markaj programında satış ile ilgili güzel bir örnek verdi. Ünal Aysal, Riva’yı satmak için Divan’a başvurunca ret cevabı aldı ve iş erken kongreye kadar dayandı.
Bursaspor’da ise 41 yıllık mülk gitmiş, kimsenin haberi yok.
Atınca da mangalda kül bırakmıyoruz, “Biz büyük kulübüz” diye.
Gerçekleri görmezsek, bu kulübün sonu kötü olacak. Paralar dışarıda yenirken, biz de içeride birbirimizi yemeye devam edeceğiz ama iş işten geçecek.
Galatasaray örneğine bir ekleme daha yapayım.
Bu İstanbul takımına yüksek miktarda borç veren bankanın yakında kulübü ele geçirme ihtimali olduğu öne sürülüyor. Banka’nın sahibi Rus.
Bursaspor’da da artık banka devri başladı. Sakın iş sonunda üstteki ihtimale dayanmasın?