Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Bursasporlu doktorun haklı tepkileri
29 Mayıs 2014 Perşembe, 08:01

Bırakın Bursaspor’u idare etmeyi, bu kulüpten gitmesini bile beceremediler.
Kongredeki ibra ve tehditli tartışmalar hâlâ tazeliğini koruyor.
Diyeceksiniz ki, başkanı havalarda tekme sallarsa yanındakiler ve yandaşları ne yapmaz.
Doğru.
İşte olaylı ibra sırasında hiç de hak etmediği davranışlarla karşılaşan bir doktorun bana gönderdiği mail:
“Bursalı ve Bursasporlu bir doktor olarak SGK’da görev yapmaktayım.Hafta içi bir gün olmasına rağmen, Ankara’dan Bursa’ya kongre için geldim.Konuşmaları daha iyi duymak amacıyla Basın Tribünü’nün üst kısmına oturdum. Benim ilk kongrem olduğu için kongre salonunda bile gruplaşmalar halinde oturulduğunun farkında değildim. Ta ki yönetim ibrası oylanıncaya kadar. En doğal demokratik ve bir üye hakkım olarak  ibra edilmesin diye 4-5 kişi el kaldırdığımızda olanlar oldu. Hemen üstümüzde oturan Rıdvan Şen ve yanındakilerin sözlü hakaretlerine maruz kaldık.Takımımızın kimler tarafından yönetildiğini görmek beni son derece üzdü. Gerçek karakterlerini bir kez daha ortaya koydular.
Saygılarımla. Dr Oktay ELDEM”
Zaten ilk oylamada, ibra etmemek için el kaldıranların üstüne nasıl gidildiğini herkes gördü.Olaylardan sonra ibranın sulandırıldığını, “Hayır” diyen yüzlerce parmağın karmaşaya itildiğini herkes gördü.
Kendi yaptıkları hataların ibra edilmesi için el kaldıran yönetici ve kulüp çalışanlarını herkes gördü.
Ancak bir tek Genel Kurul Divan Başkanı Şükrü Akyollu görmedi. “İbra kapalı oyla yapılsın” ikazlarına rağmen elle oylama çorbaya döndü.
Hele hele kongrenin sonlarına doğru gelen yüzlerce üye, ibraya yetişselerdi Körüstan yönetimi yine yanmıştı.
Ancak ben bunun böyle olacağını bildiğim için kongre öncesi Eskişehirspor’daki son olayı özellikle yazmıştım. Orada eski yönetim ibra edilmesine rağmen, daha sonra birçok hataları ortaya çıktı ve durum bir dosya ile valiliğe teslim edilirken, hatayı yapan yöneticiler disiplin kuruluna sevk edildi.