Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Carson’u Pinto gafil avladı
06 Kasım 2012 Salı, 11:34

Tribünler iyi.
Son skor iyi.
Başkan da iyi.
5 maçlık yeni seri de çok iyi.
Ancak, bu kadar iyilikler içinde Bursaspor kendini resmen kötülüğe mahkum etti.
Orta sahada rakipten pres yedikçe topu ya kaptıran ya da geriye Carson’a çıkaran Yeşil-Beyazlılar’ın belli bir oyun düzeni kuramayacağı daha ilk yarıda belli olmuştu.
Geriye Pinto ve Batalla’nın becerileri kaldı. Kaldı da, Pinto’dan da eser kalmadı ki. Son haftalarda gereksiz yere düşüşe geçen  Şilili bırakalım gol atmayı, bu defa da Kasımpaşa’ya galibiyeti sağladı.
Özer Hurmacı’nın çaprazdan orta şut karışımı frikiğinde kale ağzında Ernst’i çekerek topun önünü boşaltan Pinto, Carson’un gafil avlanmasına yol açtı.
Olacak iş değil bu.
Pinto, Ernst ile birlikte ayakta kalsa top onlara çarpacak. Zaten gol olmasa, belki de çekip düşürmeden dolayı Özgür Yankaya penaltı verecek. Nereden bakarsanız bakın pisi pisine yenen bir gol bu.
Savunma da Bursa’daki maçlarda fotokopi makinesi kullanır gibi hep aynı golleri ikram ediyor rakiplere. Özer ilk golde ceza sahası içinde o kadar rahat ve boş vurdu ki topa.
Ne adam, ne alan savunması hak getire. Özer’i yıldız yapan kendisi değil, bizimkiler.
Sol kanada işlerlik getirsin diye oyuna alınan Ferhat Kiraz ile forvete güç katsın diye sokulan Bangura bir kez daha gösterdi ki kulübeden de fayda yok.
Eh, bu kadar olumsuzluklar da bir araya gelirse, gayet tabii puan da yok.