Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Cepte kalan para ile haydi İzmir'e
22 Nisan 2012 Pazar, 10:01
Sağlam da, taraftar da, Bursaspor da en iyisini yaptı.
Ertuğrul hocanın hafta içindeki görüşlerinin aksine önemli aslarını kenarda tutması, davetli taraftarın büyük kısmının gelmemesi, işin en mantıklı yönüydü.
Çünkü herkesin aklı kupada.
Sonuçta, taraftar bu darlıkta eldeki parayı düne değil İzmir'e ayırdı.
Sahadaki Bursaspor da yoklukların arkasına sığınmadı, hep ters gelen Belediye'yi üçe katlayıp yolladı.
Kupa öncesi bu kadar kârdan bahsederken Sestak'ın gol orucunu da bozması İzmir için ayrı bir yatırım. Bazı futbolcuların adı golle, bazısının da kaçırdıkları ile anılırken Sestak ayağında pas tutmaya yüz tutan prangayı nihayet kırdı. Slovak şimdi daha rahat. Hatta birikmişleri İzmir'de sıralamak için tam fırsat.
İlk ve son golü Belediye atmasına rağmen Bursaspor'a rahat galibiyeti getiren Arif Erdem'in hırsıydı. Belediye öne geçtikten sonra "Eksik rakip" düşüncesini de üstüne koyarak çok adamla gelmeye başlayınca savunmasında derin boşluklar oluştu. Burayı da Sestak ve Turgay ani çıkışları ile çok iyi kullanınca rakip ters yumruk yiyen boksör gibi dizlerinin üstüne çöktü kaldı.
Genç Okan Deniz'in de tecrübeli rakip savunmaya zor anlar yaşatması Süper Final'in bir başka kârı idi.
Son dakikada yenen gole rağmen en kolay Belediye maçlarından biri demek de zor değil. Çünkü Vederson ve Sestak'ın gole çok yakın şutlarının verdiği tat da ayrı bir zevkti.