Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Daum için küçük takım Bursaspor
07 Temmuz 2014 Pazartesi, 07:39

“İyilik yap kötülük bul” derler ya.
Daum’un cebine Avrupa Birliği’nin bile vermeyeceği bir emeklilik ikramiyesi koyan Bursaspor, bunun karşılığında “Küçük takım” oldu.
Brezilya’daki Dünya Şampiyonası için Alman hoca ile röportaj yapan TRT spor şöyle bir soru yöneltti:
“Sizin için tekrar Türkiye olabilir mi?”
Daum ise net bir cevap verdi:
“3 büyükler için olabilir ama, küçük takımlar için bir gereklilik göremiyorum”
Hani “Kelebeğe vuracaksın, belini incitmeyeceksin” cinsinden. Sonuçta Daum’a göre Bursaspor da geriye kalan 15 takımın içinde.
İyi de Daum, oynattığı küçük futbol, aldırdığı zayıf futbolcular, beraber olduğu zayıf menajer ve yönetimle birlikte Bursaspor’u kendi sokmadı mı bu 15 takımın içine?
O zaman Daum da artık hem emekli hem de küçük bir antrenör.
SİRKTEN TRAMVAY GEÇTİ
Yıldırım eski Belediye Başkanı Özgen Keskin’in Meydancık’a yaptırdığı Timsah heykelleri, bakıcısından komut ve yemek bekleyen sirk hayvanlarına benzediği için büyük tepki görmüş ancak Keskin, bu hatadan bir türlü vazgeçmemişti.
Şimdi Meydancık ve civar semtlerde oturan onbinlerce kişi “Ohhh” çekti.
Önünden geçen tramvay nedeni ile yolda trafiğin sıkışması ve zaman zaman kazaların meydana gelmesi nedeni ile genişleme çalışmaları yapıldı ve Timsah heykelleri kaldırıldı. Böylece çirkinlik yıllar sonra ortadan kalkmış oldu. Oradan geçen Bursaspor taraftarları da kızgınlıktan başlarını başka yere çevirmeyecek artık.
GÖZLEMCİLER DE ŞİKAYETÇİ
Süper Lig’de yıllardır Bursa’dan bir orta hakem olmamasını kınayarak dile getirmiş ve bunun araştırılması gerektiğini yazmıştım.
Ardından bir gözlemci arkadaşımız aradı, durumun kendileri için de farklı olmadığını söyledi.
Ancak onun yaklaşımı farklı oldu ve direkt olarak TFF’yi suçladı. Hatta isim bile vererek,”Merkez Hakem Kurulu’ndan Hamza Işın ve Zihni Aksoy’un Bursa’ya bakış açısı çok farklı. Ulusaldaki Bursalı göz-lemcileri bile düşür-düler” dedi.
Zaten Bursalı hakemlerde de, gözlemcilerde de bir yükseliş olmuyorsa, bunda TFF’nin de payının olduğu gün gibi ortada.