Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Daum, Ömeragiç’e benzemeye başladı
18 Şubat 2014 Salı, 08:07

Keşke Daum Çin’e gitseydi, Batalla burda kalsaydı.
Bursaspor için daha hayırlı olurdu.
Bizim Alman’ın önceleri sözleri birbirini tutmuyordu, şimdi de icraatları.
Beşiktaş maçından sonra söylediklerine bakın:
“Kendimin bir kuralı var, 24 saat sonra maça tekrar bakıyorum, objektif olarak pozisyonları izliyorum, gereken tezleri çıkarıyorum”
Tamam, madem böyle bir kuralın var, demek Antalyaspor maçından sonra da tezler çıkardın. 2.yarıdaki çöküşü 2 defa gördün de, çıkardığın tezleri İstanbul’a giderken arabalı vapurda mı düşürdün?
Beşiktaş maçında da 2.yarı çökmedik mi? Aynen Antalya maçında olduğu gibi 2.yarıda etkisiz ve korkak bir Bursaspor yok muydu sahada?
Demek kural mural sözleri ile gün geçiriyoruz artık.
Daum bana 1987’deki teknik direktörümüz Ömeragiç’i hatırlatmaya başladı.
Ömeragiç ilk olarak 1976’da geldi Bursa’ya. Daha sonra birkaç defa daha geldi. Çalışkanlığı ve bilgisi ile faydalı da oldu. Daha sonra ise vitesi boşa attı. 1986-87 sezonunda işler kötü gidince son kez getirildi takımın başına ama Bursaspor küme düştü.
Eski havasını ve etkisini kaybetmişti artık. “Te be çocugim, dur bre hallederiz, tamamdır be benim kurallar şaşmaz, ben bilirim bu işi” diye diye 2.Lig’de (PTT 1.Lig) bulduk kendimizi. Allahtan mahkeme kararı ile 2.Lig’den tekrar 1.Lig’e (Süper Lig) döndük. Böylece Ömeragiç devri de tamamen kapanmıştı.
Şimdi Daum’a sormak istiyorum:
Beşiktaş maçına tekrar bakmışsındır. Hayrola neler gördün, neler var falda?
Yoksa yolculuk mu var?