Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Demirören sen bu işe karışma
06 Şubat 2013 Çarşamba, 01:32

Eyvah yandık!
TFF Başkanı Demirören,”Interpol ve FIFA ile birlikte uğraşıp çözeceğiz” demiş.
Neyi çözecek?
AB polis teşkilatının futbolda şike ile ilgili tespitlerini ve Türkiye’de takip edilen 79 maçlık bahis olayını.
İşte işin en ters tarafı da burası. Allahaşkına, Yıldırım Demirören burnunun dibindeki şike olayını çözdü de, şimdi sıra Interpol’unkine mi geldi? Mahkeminin “Şike var” dediği olaya TFF,”Şike yok, ceza da yok” demedi mi?
Hani,”Körle yatan şaşı kalkar” derler ya.
Eğer Interpol ve FIFA, Demirören ile birlikte bu işi çözmeye kalkarsa garanti bildiğini de unutur. Sadece şike değil, Beşiktaş’ta Demirören zamanındaki mali durumu, özel denetim şirketleri ve hukukçular aylardır çözemedi. Fikret Orman hala saç baş yoluyor. UEFA da baktı ki olmayacak, bastı cezayı,” Beşiktaş Avrupa’ya çıkamaz” diye.
Şimdi Demirören çıkıp neler söylüyor.
TFF’nin yaptığı bir saçmalık daha var. Kendi sitesinden duyurduğu habere göre, Interpol-FIFA futbolda şike ve yasadışı bahse karşı eğitim ve önleme programı Türkiye çalıştayı İstanbul WoW hotelde yapıldı. Şikenin kökenine inmek amacını taşıyan bu çalıştaya nedense Türk gazeteciler davet edilmemiş. Sadece yabancı gazeteciler var.
Bence bunun altında başka düşünceler de var.
Ya bazı şeylerin kurcalanmaması, birilerinin rahatsız edilmemesi  istendi, ya da Türkiye yerine Avrupa’ya hizmet ön plana çıkarıldı. Doğrusu TFF köy otobüsü gibi.
Her yerinden ses geliyor.