Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
"Derhal arazileri devret"
17 Nisan 2019 Çarşamba, 08:26

Bursaspor'da arazilerin Başkan Ali Ay'a devredilmesi olayı bir bomba gibi düştü gündeme.
Ardından da büyük tepki geldi camiadan.
Herkes ortak bir noktada buluşuyordu:
"Yangından mal kaçırır gibi. Ali Ay'dan hiç beklemezdik bunu" Bağımsız Denetleme Kurulu da, yaptığı bilgilendirme paylaşımı ile büyük takdir topluyordu. Çünkü bu işler sadece kongrelerde, "Defterler ve kararlar usule uygun işlenmiştir" sözleri ile geçiştirildiğinden, gerçekler genelde hasıraltında kalmaya mahkum ediliyordu.
Üyeler ve camia buna alıştırılmıştı.


Onun için kongrede seçimle gelen bir Bağımsız Denetleme Kurulu'nun artık kulüpler için ne kadar gerekli olduğu, bir kez daha çıktı ortaya.
Şimdi işin idari ve hukuki boyutları nereye varacak, yönetim nasıl bir cevap verecek, bekleyip göreceğiz.
Biz gelelim işin tepki yönüne.
Denetleme Kurulu'ndan çıkan bu bilgi paylaşımı gece saat 22.07'de sosyal medyada yer alır almaz ilk büyük tepki eski Başkan Levent Kızıl'dan geldi. Çok sert konuştu, Efsane Başkan:
"Eğer doğruysa, Ali Ay'a hiç yakıştıramadım. Biz ona dürüst diye destek verdik. Bu arazileri tekrar Bursaspor'a devretmezse, biz gerekeni yaparız. Derhal açıklama bekliyorum. Bölükbaşı'nı unutmasın. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'ın da bu duruma el koymasını istiyoruz"
Evet, ifadeler net ve açıktı.
Bursaspor'un Lig'de tutunma mücadelesine girdiği böylesine kritik bir dönemde, Ali Ay ve yönetim bir cephe daha açmıştı sanki.
Bütün yaşanan olumsuzluklar yetişmiyormuş gibi.