Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dikkat, CAS’ı MAS’ı yok bunun
07 Ağustos 2012 Salı, 09:00

Michael Phelps 22 madalya ile tarihe geçti.
Minderde soğuk duş.
Periler çeyrek finale uçtu.
Fatih Terim neden sakal bıraktı?
Sonunda Demirören de konuştu...vs...vs.
Gündem o kadar dolu ve saate,saniyelere karşı yarışıyor ki, 100 m finali halt etsin.
Aslında dolu dolu ve keyfi çıkarılacak günler bunlar. Bilhassa Olimpiyat açısından ama bu sıkışıklıkta kimvurduya gidebilecek bir olay var:
Bursaspor.
Türkiye’nin pek sallamayacağı, sadece ateşin düştüğü yeri yakacağı bir olay bu.
Düşünmek dahi istemiyorum ama,  Kups Bursa’da 11 kişi ile kalenin önüne dizilir ve direnirse ne olur halimiz? Aslında bizim asıl takip edeceğimiz, üzerinde durmaya, hesap sormaya mecbur olduğumuz konu bu.
“Avrupa’ya çıkıyoruz” diye sevinirken, daha çıkar çıkmaz da 5 yaşındaki çocuktan tokat yerken bu işin manasını ve manasızlığını sorgulamak gerekmez mi? Transfer, oyun düzeni ve gol eksikliği ortada iken kaostan bahsetmenin kime ne yararı olacak?
Ben bugünlerde Ertuğrul Sağlam’dan doldur boşalt yerine, biraz da gerçeklere değinen ve sahada ne yapılması gerektiğini içeren görüşler ortaya koymasını beklerdim. Sağlam “Oyuncularıma güveniyorum” diyor ama,  mesela  Ozan İpek’e ne kadar güveniyor veya güvenmiyor?
Finlandiya’da kendini attırmak isteyen bir futbolcunun yaptığı da “Kaos” değil mi?
Onun için şimdilik bırakalım olimpiyatı, Fener’i, Terim’i, kaosu. Herkes aklını başına toplasın, perşembe ile yatıp kalksın. Bir kaza kurşununa kurban gidersek,  sezon da, başkan da, hoca da biter gibi geliyor bana.
Asıl UEFA cezası bu olur.
CAS’ı, MAS’ı da olmaz bunun.

NOT: Bursaspor’da taksitlendirilmiş eski borcun haricinde 15 milyon lira yeni bir vergi borcunun tahakkuk ettiğini duydum. Bu konuda başkan Yazıcı ne diyecek merak ediyorum.