Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Dünyada bir ilk olur herhalde
19 Şubat 2019 Salı, 08:26

Hâlâ ilk goldeki o büyük hatanın şoku içindeyiz.
Samet Aybaba'nın da 0-2'den sonra çıkıp, "Kaybetmememiz gereken bir maçtı" diye konuşması yok mu?
Üstüne tuz biber ekti.
Madem kaybetmememiz gereken maçtı da, ilk önce sen niye böyle büyük bir hata yaptın?
Demek ki Aybaba da dağılmış artık. Hataları yuvarlak beyanatlarla geçiştirmeye çalışıyor. Gerek transferin kapalı oluşu, gerekse onun da para alamaması nedeni ile vitesi boşa atma var sanki.
Rizespor maçında ilk dakikalarda Saivet'in kullandığı serbest vuruşa bu defa değişik bir açıdan bakalım. Rize ceza sahası dışından kazanılan bu serbest vuruş, büyük tehlike yaratacak cinsten. Önemli bir gol pozisyonu olabilir Bursaspor için.
Ancak hafta içinde böyle durumlar için bir çalışma, planlama yapılmadığı da ortada. Bunu, Yusuf'un Saivet'in kulağına atıştan önce bir şeyler söylemesinden anlıyoruz. Ayrıca, çalışılmış bir şey olsa, Bursaspor geriyi tamamen boşaltıp 10 kişi ile rakip ceza sahasına dalmaz. Kendi yarı sahasında da bir tedbir alır.
O zaman çıkan netice şu:
Serbest atış çalışması yapılmamış. Maç içinde sahada sonradan gelişen olayları da Samet Aybaba takip etmemiş. O zaman, "Kaybetmememiz gereken bir maçtı" demenin bir manası var mı?
Şu anda Süper Lig'de en formsuz 2 teknik adam var:
Birincisi Ersun Yanal, ikincisi Samet Aybaba.
Bu 2 teknik adamın takımı da küme düşme tehlikesi içinde.
Ne kadar ilginçtir ki, Fenerbahçe de Bursaspor da şampiyon olmuş takımlar. Lig sonunda ters bir sonuç olur da, beraber giderlerse, dünyada bir ilk olur herhalde.