Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
En büyük koz Lima olacak
19 Aralık 2018 Çarşamba, 08:07

Samet Aybaba, "Sakho oynamayacak" dediğine göre, Bursaspor'un Malatya önündeki en büyük kozu bence Lima olacak.
Son maçlardaki yükselen performansı bunu gösteriyor ve bu golsüzlükte gole en yakın adam olarak da öne çıkıyor. Çünkü kolaylıkla rakip eksiltip kaleye sokulması ile birlikte ani şutlarla kalecileri zor durumda bırakmaya başlaması bizi böyle düşünmeye itti.
Onun için, Malatya'nın işini bitirmeye en yakın isim Lima.
Umut Nayir'in Akhisar maçındaki çıkışını devam ettirememesi, Latovlevici'nin de düşüşe girmesi Bursaspor için bir şanssızlık ve Lima'yı ön plana çıkaran bir başka etken. Fakat Umut ve Latovlevici de gününde olursa, Bursaspor'un bu defa 3 puan alabileceğini söyleyebiliriz.
Ayrıca Malatya'nın başarılı defans oyuncusu Sadık'ın büyük bir ihtimalle cezasının da devam edeceğini bu hesaba katmalıyız.

"YA 2 YENİLGİ DAHA ALIRSA?"

Fenerbahçe, en kötü sezon ve en kötü istatistiklerine devam etmekte ısrarlı.
"Bir insan bir camiayı, 'çok şey' görüyorsa bu aşktır" açıklaması ile Fenerbahçe'ye gelen Ersun Yanal'ın, "Küme'de kalma primi var mı, yok mu?" gibi daha gerçekçi sorular ile karşılaşması da artık doğaldır.
Ancak her şey bir yana, o kadar rüzgar ve doğum gününün kötü gidişatı durdurmaya yetmediği de ortada.
Küme düşme hattında olmak, Başkan Ali Koç'u da prensiplerinden uzaklaştırmaya başladı. "Öyle de ölüm, böyle de ölüm" der gibi, cezaya rağmen transfer ve 4.yıldız vaatlerine yöneldi.
Dünkü açıklamaları hem kendileri hem de Türk futbolu için daha da zararlı olacak cinsten:
"Önümüzdeki yıl Avrupa'ya gitmektense şampiyon olacağımız kadroyu kuracağız. Biz zaten şu anki mevcut durumda Finansal Fair Play'i karşılayamıyoruz"
Eski tas eski hamama devam sinyalleri bunlar.
Mali durumu da yerlerde olan Fenerbahçe için ben daha çok önümüzdeki bu 2 maçı merak ediyorum.
Antalya ve Bursaspor ile üst üste deplasmanda oynayacak olan Fenerbahçe, 2 yenilgi daha alırsa acaba daha neler neler olacak?