Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
En hayırlı icraatı
13 Ekim 2018 Cumartesi, 07:49

Lucescu'nun en hayırlı icraatı bu oldu galiba. Rize'deki maçta gördük ki, ileriye dönük bir kadro değişimi var.
Kulüplerde para bitince mecburen gençlere yönelmesi gibi bir şey.
Milli Takım'da eskilerden kurtulma adına genç ve yeni yüzlerin ortaya çıkarılması olumlu bir gelişme. Gol var veya yok. Bugün için önemli değil. Önemli olan bir şeylere başlayabilmek.
Millilerimizin daha çok var ama 2 takım adına kaçan golleri gördükten sonra, "Topun içeri girmemek için direndiği maç" da diyebiliriz, Bosna mücadelesine.
Ertuğrul'un övgü alması bizleri oldukça sevindirdi, Enes'in ise Milli Takım'da gelişme yerine, durgunluk devresine girmesi biraz üzdü diyebiliriz.

DÖVDÜKÇE ADAM MOTOR AÇIYOR

Bir Ruslara, bir de bize bak.
Arda olayı, daha doğrusu Arda'nın son olayı ile üst üste gelmesi büyük şans.
Çünkü çok önemli bir kıyaslama şansı daha doğdu.
Rus Milli Futbolcu Zenitli Aleksandr Kokorin ve Krasnodarlı Pavel Mamaev, 2 ayrı fiziksel saldırı olayına karıştıkları tespit edilince tutuklanmışlar. Hem de kelepçeli olarak. Duruşma ise 2 ay sonra.
Bir de Arda Turan'a bakın.
Dövdükçe adam motor açıyor. Olayları üst üste sıralıyor. İşin içinde silah bile var fakat hâlâ insanların arasında rahatça dolaşıyor. Hatta hakeme saldırmaktan aldığı 16 maçlık ceza 10 maça indirildi ve üstüne kıyak gördü adeta.
Bilhassa Avrupa'da şiddet, vergi kaçırma ve trafik suçlarında en kral futbolcu bile olsa anında basıyorlar cezayı. Bizde ise hep hoşgörü.
Bakalım bir gün Arda, adam öldürürse ne yapılacak acaba?
Sonuçta iş oraya geldi.