Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ertuğrul Sağlam fena yakalandı
08 Ocak 2014 Çarşamba, 08:17

Eskişehir basınında, çok sıkıntılı bir yüz ifadesi taşıyan fotoğrafının altında Ertuğrul Sağlam ile ilgili verilen haberde şöyle deniyor:
“Tarık-Veysel problemleri ve kulübün ekonomik durumu nedeniyle keyfi kaçmış durumda”
Evet, Ertuğrul Sağlam gerçekten fena yakalandı.
Kupa ve Lig’de çok sıkışık bir döneme girdiğimiz şu kader günlerinde bir teknik direktör için bu yaşananlar en şanssız olay.
Ancak, Kupa grup maçlarında Bursaspor’un en güçlü rakibi Eskişehir olduğuna göre, bizim için de en şanslı olay.
Yeter ki bunu değerlendirmesini bilelim.
Ocak ayı sonuna kadar Eskişehir ile 2 kupa ve 1 lig maçı oynanacak. Bu kısa süre içinde neredeyse mahalle arkadaşı gibi olacağız.
Tarık ve Veysel Eskişehir’den koptuğuna göre, savunmasının 2 kanadı da ister istemez büyük yara almış durumda. Artık “Sağlı sollu çalış, çalışabildiğin kadar” cinsinden bir olay.
Daum’un aklının köşesinden bile geçmeyecek bir sofra kuruldu sanki.
Kuruldu da, Ferhat ve Kazım bu sofraya ne kadar uzanabilecek? Tabii bu da ayrı bir dert. Topla ayağına japon yapıştırıcı süren Ferhat, Tuncaylaşmaya başlayan Kazım, bu önemli fırsatın farkına varabilecekler mi?
Bu dar kadro içinde, Daum’un sürpriz çıkışları olabilecek mi? Fenerbahçe’de, Beşiktaş’ta çalışmak kolay. İmkanlar, kadrolar bol. Daha önce ikide bir yerlere düşen Ersun Yenal bile Kadıköy’de kahraman oldu. Asıl hüner, İstanbul’un dışında bir şeyler yapabilmek.