Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Fernandao’dan gereksiz uzatma
12 Şubat 2015 Perşembe, 08:09
Bu tur tek başına Harun’un. 90 dakika dolarken, Epureanu’nun kafa şutunu çıkarmasa daha baştan gitti maç. 
Penaltılarda da iki defa soluna yatmasa bitti macera.
Bu Fernandao, bazen kafasına vuruyor ama bazen de bizlere vurduruyor. Akıl almaz işler yapmak onun yol haritası. Hem olumlu hem de olumsuz yönde. 
Normal süredeki penaltıda ıslak ve kaygan zeminde topun altına girmek nerden geldi aklına?
Penaltılara geçildiğindeki gibi yerden kullanmayı daha baştan aklına getirse, hiç uzatmalara gitmeyecek bu iş. Beşiktaş maçı öncesi takım daha fazla yorulmayacak, zihinsel, bedensel yüklenme olmayacak. Ama Fernandao bu. Ne yapacağı belli olmuyor ki.
Zorlu maç trafiğinde Bursaspor’dan devamlı aynı tempoyu beklemek haksızlık olur. Onun için, oyun içindeki aksaklıkları normal karşılamak lazım. Kanatları tam olarak kullanamama ve orta sahadan çıkarken başta Belluschi olmak üzere fazla top kaybı, Başakşehir’e beklemediği bir avantaj getirdi. Bakambu ve Volkan’ın etkisizliği de Başakşehir’in direniş gösterilerini, sokağa değil, rakip sahaya yıkmasında önemli rol oynadı. 
Cüneyt Çakır’a da teşekkür borcumuz var. Maçın ilkyarısında Bursaspor ceza sahası içinde Fernandao’nun rakibini itmesini es geçti ama ikinci yarıda aynı Fernandao’nun hücumda iken Uğur tarafından çekilmesini penaltı ile değerlendirdi. 
Sonuçta buz gibi havada, sımsıcak bir penaltı muhabbeti içimizi ısıttı.