Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Formalar "nihayet" dedirtti
21 Ağustos 2018 Salı, 07:48

Bursaspor ilk puanı aldı ama bence formalar daha çok göze battı.
Hem de "nihayet" dedirtircesine.
Önce yeşili karartan, sonra da beyazın içinde sulandıran formalardan sonra, "işte bu" dedik Kayseri maçındaki Bursaspor'a.
Bir nevi özlem giderdik. Bursaspor'u Bursaspor gibi gösteren çubuklu formalarla gerçek yeşilimize kavuştuk, gözlerimize bayram ayarı çektik.
Metalik gri ile boğulan ve yeşilden ziyade Setbaşı Köprüsü'nden atlayan bir formayı çok mu aradı bu kulüp ?
Gelelim içindekilere.
Doğrusu gidenlere rağmen savunma güvenliğinin göze batması çok önemli. Burak ve Barış'ın buradaki payı büyük. Maçın başında topla oynamada %71 ile Kayseri üstünlüğü varken savunmanın "ben de varım" diye dikilmesi daha baştan oyunu dengeleyen faktör oldu. Barış'ın stoper başarısına uzun ve dikine kontra top atması da eklenince, Kayserispor'un hem pas hem orta saha güveni gitti, ayaklar titremeye başladı.
Ertuğrul Sağlam kulübede, doğrusu bizim metalik forma gibiydi. Ama Stancu'nun gol atma senesi henüz gelmemiş olacak ki Kayseri ucuz kurtuldu.
Sağlam deyince, maç öncesi sözlerine de değinmek lazım. Ertuğrul Hoca, "Rahmetli İbrahim Yazıcı ile birlikte bu stadın çalışmalarını yaptık. Çimleri koyduk ama maç yapmamıştım. İlk defa çıkıyorum" derken anlamlı bir nostalji de yaptı.
Sağlam'ın şampiyonluk kadar olmasa da yeni statta da az çok emeği var.
Bazı gelişmeler bir yana, ona bir kez daha teşekkür etmeliyiz.
İyi bayramlar, sağlıklı günler.