Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Futbolsuz bir ferdi başarı
22 Şubat 2014 Cumartesi, 08:56

Bursaspor’un sahada yeterli futbolu yok ama, Allah’tan İbrahim ve Belluschi’nin ferdi başarısı var.
İlginçtir.
En az 11 pozisyonu çok kritik anlarda kesen ve üstün oynayan rakibe gol fırsatı tanımayan İbrahim yıldızlaştı maç boyunca.
Bursaspor net bir skor ile galip ancak savunmadaki isim ön planda.
İlk 11’de “Nihayet” dedirten Kazım-Volkan değişikliğine rağmen Fernandao’nun yine havada top bulamadığı, yerde ise ne yaptığı belli olmadığı anlarda Belluschi’nin   ceza sahası dışından çok usta bir vuruşla kaleci Serkan’ı avlaması, oyunu kontrolünde tutan Rize’nin ipini çekiverdi.
Sonlardaki Oboabona’nın kendi kalesine attığı gol de, süreklilik kazanan 2.yarı çöküşlerine ilaç gibi geldi.
Bursaspor iyi oynamadan kazandı tamam da TFF’nin verdiği ceza pek fark ettirmedi. Tribünler yine dolu, inceden de olsa yine müthiş destek. Bu da futboldaki Bursa farklılığını bir kez daha serdi gözler önüne.
Kızlar da taktı, hem Rize’ye hem de yönetime;
“Rize kümeye, yönetim istifa”
Elinin hamuru ile erkek işine karışma denir ama, belli ki onlar da iş bitirici, boyun koparıcı. Sahadaki futbol için kullandığım “İlginçtir” kelimesi aynen tribün için de geçerli. Çünkü türbanlı kızlar da bağırıyor Erkan Körüstan’a,”İstifa” diye.
Bu sıkıntı bitmez.
Erkan Körüstan Genel Kurul’da 791 oy aldı ama, “İstifa” diye bağıranların sayısı dün gece kadınlarla birlikte 40 bin 791’e ulaştı. Yarın öbür gün dedeler-nineler gelse maça, bu sayı demek 60 bin 791’e varacak.