Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Gerçekten bir başka Bursaspor bu
29 Aralık 2014 Pazartesi, 07:54
Para sıkıntısı, ceza sıkıntısı, bazı futbolcuların sıkıntısı, ancak yine de Bursaspor hız kesmiyor, “Dertleri zevk edindim” şarkısını ağzından düşürmüyor.
Şenol Güneş gerçekten tıkır tıkır çalışan bir düzen kurdu. Öyle de olsa, böyle de olsa yola devam.
Hatta ekstradan gelen Hüseyin Göçek ve Civelli hatalarına rağmen. 
Deplasmanda da rahatlıkla rakibinin üzerine gidebilecek gücü, “Normal bir güç” haline dönüştüren Bursaspor, Volkan Şen, Şener, Josue,Fernandao ve  Belluschi ile yine tehlike üzerine tehlike yarattı. Bilhassa ilk yarıda Volkan Şen’in direğe, Belluschi’nin de kaleciye giden şutlarının gol olmaması bir mucize.
Ancak burada ortaya çıkan sürpriz hatalar ise beklenmedik şekilde Gaziantep’i öne geçirdi.
İlki Josue-Ozan Tufan sürtüşmesi, ikincisi hakem Hüseyin Göçek’in topla alakası olmadan Josue’ye sakatlayıcı tekme atan Elyasa’ya kırmızı kart göstermemesi, üçüncüsü Civelli’nin rakibi gol pozisyonuna sokan top kayıpları.
Bursaspor’da zirve yapmaya başlayan Josue ve Ozan Tufan’ın böyle bir dönemde birbirleri ile dalaşmaları büyük hata. Nitekim ikisi de oyundan düştü.
Göçek’in Elyasa’ya kırmızı göstermemesi büyük hata. “İllaki kemik kırığı veya çatlağı mı gerekli?” diye sormak lazım.
Civelli’nin durup dururken rakibe verdiği toplar büyük hata. Bunları kesmek için illaki Muhammet Demir’in gol atması mı lazım? 2.yarıda Ertuğrul’un oyuna girişi ile savunmaya biraz daha güven geldiği de gerçek.
Volkan Şen pasa, Belluschi de frikike yöneldiğinde oyun da, goller de bir başka güzel oluyor doğrusu.