Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hapisten çıkıp kahvede dayılanmak
06 Mart 2013 Çarşamba, 08:11

Neymiş, Mete Kalkavan Fenerbahçe’yi yakmış.
Peki kardeşim koskoca Cüneyt Çakır, Bursaspor ve Akhisar’ı arka arkaya yaktı da ortalık böyle yangın yerine mi döndü?
Kelle isteyen mi oldu?
Her takım hakemlerden zarar görürken, sen kimsin de başkalarına karşı saha dışı üstünlük sağlamaya çalışıyorsun? Yıllarca hakemleri baskı altında tutmaya çalışırken, TFF seni 1.Lig’e gitmekten kurtarırken iyiydi de, şimdi mi güvenin azaldı?
Fenerbahçe açıkça gelecek maçlarda hakemleri ipotek altına almaya çalışmaktadır. İlk hedef de bu haftaki Bursaspor maçıdır. Çünkü Bursaspor yenerse, Fenerbahçe ile şampiyonlukta eşit şansa sahip olacaktır. Onların estirmeye çalıştığı bu fırtına, öncelikle Bursaspor’un yolunu kesme uğraşıdır.
“Bak bu kadar hata var, gel bunları Bursaspor maçında telafi et” demektir kelle istemek.
Onun için işleri bu noktaya getirmek, yeni bir anarşi ortamı yaratacaktır. Hapiste yatanların, çıkınca kahvede dayılık yapması gibi değil midir bu olaylar?
Fenerbahçe bu ülkede konuşacak en son takım olmalıdır. Ancak onlar, balıklama olarak en öne atlamaktadır.
“1.Lig’e gönderilen, yani dinlendirilen Mete Kalkavan, ardından derbiye verilir mi?” diye  bas bas bağırıyorlar. Gözlerini hırs bürümüş, dünyadan haberleri yok. Geçmiş haftalara bir bakalım:
Mete Kalkavan, 24 Şubat’ta Adana’da Adanaspor-A.Demirspor maçını yönetiyor. Ardından 3 Mart’ta Beşiktaş- Fenerbahçe maçına çıkıyor. Buna “Olamaaaz!” diye itiraz ediyorlar. Çünkü Fenerbahçe’nin hakkı yenmiş.
Cüneyt Çakır, 18 Şubat’ta Adana’da A.Demirspor-K.Erciyes maçını yönetiyor. Ardından 22 Şubat’ta Gaziantep’te Gaziantepspor-Bursaspor maçına çıkıyor. Kimsede     “Olamaaaz!” diye bir itiraz yok. Cüneyt Çakır, hatalı kararları ile Bursaspor’u doğruyor. Yine kimsenin kelle istediği yok.
Al sana dengi dengine 2 olay.
Onun için sen kimsin arkadaş, eşit haklara sahip olduğumuz bu Lig’de bana saha dışında çalım atmaya çalışıyorsun?