Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hata kimin?
28 Şubat 2018 Çarşamba, 07:34

Demba Ba, gelir gelmez Göztepe'nin yüzünü güldürmeye başladı.
İzmir ekibinin golcü Jahovic'i satmasına rağmen, anında derdine çare bulması büyük şans.
Bursaspor'un bu konuda yaşadıklarına ise şanssızlık mı desek, hata mı desek bilemiyorum ama neticede Sow olayı sıkıntının üstüne acı biber gibi geldi.
Le Guen, "Sow sakatlığı ile bütün planlarımı bozdu" derken başarısızlığa kılıf aramaya çalışıyor ama, bile bile ara transferde böyle olaya girmesi büyük hata değil miydi?
Kısa vadede riske ne gerek vardı?
Stancu'ya sezon başından beri güvenmek de Le Guen için risk ve hata olmadı mı?.

BİZİM İÇİN DEZAVANTAJ AMA

Gençlerbirliği'nde aynı sezonda 2.defa göreve gelmekle, Türk futbolunda "Geri dönüş" devri başlatan Ümit Özat, harikalar yaratmaya devam ediyor.
Başakşehir'den hem de İstanbul'da puan almak, 10 maçtır yenilmemek onlar için gerçekten büyük iş.
Düşecek takımlar arasında gösterilen kısıtlı kadro ile bu kadar verim elde etmek, herhalde bir tek Ümit Özat'a ait. Futbolculara çok yakın olması, her şeyi ile yakından ilgilenmesi, oldukça çarpıcı.
Başakşehir'den yediği gol, yarım metreye yakın ofsayt olmasına rağmen mütevazılığı de bozmaması, "Yapacak bir şey yok. Ne değişecek ki?" demesi ise diğer teknik adamlara örnek olacak cinsten.
Gençlerbirliği'nin bu yükselişi ve 26 puana ulaşması bizim için dezavantaj ama, gerek onların gerekse Bursaspor'un bir an önce düzlüğe çıkması en büyük dileğimiz.
Çünkü Lig'de son maçımız Ankara'da Gençlerbirliği ile

.