Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hepimiz santrforuz maskeleri takıldı
23 Ocak 2014 Perşembe, 08:49

Santrforsuz Bursaspor’da “Hepimiz santrforuz” maskeleri takıldı ve kol kola yürüyüş ile adeta gol şov yapıldı.
Stat da sanki Es Es’in üstüne yıkıldı.
“Bu işler sırayla” derler ya, Eskişehir’deki maçta Cıvellı’nin kendi kalesine attığı golle Bursaspor çökmüştü, bu defa da Kamara’nın kendi kalesine attığı golle aynı şeyi Eskişehirspor yaşadı.
Ancak bu defaki olay çok daha önemli. Çünkü Bursaspor hem grup lideri oldu, hem de çok önemli bir averaj yakaladı. Kupa’daki gruplarda ilk 2 takımlar yarı finalde çapraz eşleşme ile birbirine düşeceğinden Bursaspor’un mutlaka liderliğini devam ettirmesi gerekiyor. Diğer grupta  Galatasaray’ın lider, Antalya’nın 2.olma ihtimalinin yüksekliği nedeni ile Bursaspor’un rakibi bu takdirde güney ekibi olacak.
Yani, Galatasaray ile yarı finalde karşı karşıya gelmekten kurtulacak.
Bize bu hesapları yapmamızı sağlayan Belluschi gerçekten yine sırtladı takımı.
Ertuğrul Sağlam’ın orta sahayı beşleyerek, Bursaspor’un hızını kesme ve durdurma düşüncesini, çalışkanlığı, isabetli pasları ve golü ile adeta iflas ettirdi.
Yine BellUSTAlla oldu çıktı karşımıza.
Ortada Şamil ve Sestak’ı da unutmamak lazım. Sağda Şener destekli Kazım’ın getirdiği toplarla birlikte bu beşli karşısında sağlam diye ün yapan Eskişehir savunması darmadağın oldu.
Kupa’da iyi gitmek, gerçekleri örtmez.
Yeni transferlerle kadro 32 oldu ama, bu takımda hala santrfor yok. Fernandao’nun 3.maçı hala kendi kafasına vurmaya devam ediyor. Belki de bu yüzden kaleci ile karşı karşıya kalınca ne yapacağını unutuyor.