Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Her yıl olduğu gibi
26 Şubat 2019 Salı, 08:06

"Beraberlikler takımı" diyorduk, o da geride kaldı, yerini "Mağlubiyetler takımı" aldı.
İşin en kötü yanı bu.
Sonuncu Akhisar bile Seyrantepe'de direniyor, Bursaspor' da ise o da kalmadı. "Kar'dı VAR'dı, top önce sarı sonra kırmızı, hani bunun alttan ısıtması" derken Başakşehir maçı da puansız kapandı. 3-0'lık skor, her şeyin üstünü örttü.
Şimdi macburen her yıl olduğu gibi resmen hesap kitap aylarına girmiş bulunuyoruz. Kalan maçlar ve nasıl bir bilanço çıkar merakındayız artık.
24 puanlı Bursaspor'un en az 14-15 puan toplaması gereken son 11 maç şöyle:
Sivasspor, Ankaragücü(D), Galatasaray, Alanyaspor(D), Trabzonspor, Kasımpaşa(D), Akhisar, Erzurumspor(D), Antalyaspor(D), Göztepe, Malatyaspor(D)
Görüldüğü gibi 5 maç içeride, 6 maç dışarıda.
İçerideki Galatasaray ve Trabzonspor maçları çok zor geçeceğinden Sivasspor, Akhisar ve Göztepe'yi mutlaka kayıpsız kapamak zorunda Bursaspor. Galatasaray ve Trabzonspor beraberlikleri ise büyük kâr olacaktır.
Tabii sadece bunlar yeterli değil, dışarıdaki 6 maçtan 5-6 puan toplama zorunluluğu da var. Ancak böyle 38-39 puana ulaşılabilinecek.
Ancak bu ince hesapları yapabilmek için öncelikle Sivasspor'u yenmek gerekiyor. Aksi sonuçta, çok kötümser bir tablo çıkacaktır ortaya.
Onun için bu haftaya "Kader haftası" demek zorundayız.
Kader çizecek maçta rakibin başında da eski Bursasporlular Hakan Keleş ve Ersel Uzgur var. Bu da kader haftasının bir başka ilginç yönü olacak.