Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Herkese teşekkür Aydınus hariç
03 Şubat 2015 Salı, 07:43
Futbolsuzluğa mahkum edilen Türkiye’de gerçekten bir güneş gibi doğdu Bursaspor.
Aylardır, yıllardır açlık çeken spor camiasına muhteşem bir futbol ziyafeti sunuldu pazar gecesi. Halil İbrahim sofrası değil, Güneş sofrasıydı bu.
“Buyrun, doyasıya yiyin” dediler, Türkiye’ye yeni bir gündem verdiler.  
Teşekkürler Şenol Güneş ve yardımcılarına. Teşekkürler Harun’a. Teşekkürler Serdar Aziz’e. Teşekkürler Civelli’ye. Teşekkürler Şener’e. Teşekkürler Emre’ye. Teşekkürler Ozan’a. Teşekkürler Belluschi’ye. Teşekkürler Enes’e. Teşekkürler Volkan’a.Teşekkürler Bekir’e. Teşekkürler Holmen’e. Teşekkürler Bakambu’ya. Teşekkürler Şamil’e. Teşekkürler Fernandao’ya.
Teşekkürler Bursaspor’u takdir eden Galatasaraylı yönetici, teknik adam ve futbolculara.
Ancaaaaak Fırat Aydınus hariç.
Böyle bir ziyafet sofrasına, kokuşmuş, ekşimiş yemekler kakalamaya, güzellikleri bozmaya çalıştığı için.
Hadi penaltıyı, ofsaytı, tacı, korneri uzaktan görmeyebilirsin ama burnunun dibinde Emre’ye tokat atan, Belluschi’nin ayağına ezercesine basan Melo’yu nasıl görmezsin? Sarı kartı olan Melo’yu 2.sarı karttan nasıl atmazsın? Üstelik kartları Bursaspor’a karşı tıkır tıkır çalıştırırken. Bunun 2 nedeni olabilir:
Ya kasten yaptın, ya da Melo’dan korkuyorsun.  Olay hemen önünde olduğu için 3. bir ihtimal yok. Liverpool’lu Emre Can’ın ayağına bastı diye Chelsea’li Diego Costa daha yeni 3 maç ceza aldı. Sen ise “Devam” diyorsun.
Bursaspor’u 10 kişi bırakmak kolay, Galatasaray’ı zorsa sen hemen bırak bu işi Aydınus.