Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Hırs yapmışlar "Malzeme bu kadar"ı
10 Kasım 2012 Cumartesi, 03:09

Lig'de henüz yok böyle maç.
Tatsız tuzsuz futbolumuzda bir güneş açtı sanki boğazda.
Altılı patlak veren Çin havai fişeği gibi aydınlattılar boğazın karanlık gecesini.
İşte böyle Bursaspor'a helal olsun.
Takım sanki hırs yapmış "Malzeme bu kadar"ı.
"Bir takımın gol yükü bir futbolcuya kalırsa sıkıntı yaşanır"ı da çürütmek için Carson'ın dışındakiler japon savaş uçakları gibi intihar saldırısına daldılar rakip kalede.
Batalla'nın orkestra şefliğinde kanatlar, orta saha, forvet ve İbrahim bile gol için çaldı söyledi. 3'ün haricinde Belluschi,son anlarda da Sestak ve Ferhat akıl almaz goller kaçırmasa 7'ye, 8'e gidecek maç.
Hiç görmedik böyle, rakibinden korkmayan ve son saniyeye kadar 10 kişi ile saldıran bir Bursaspor. Pinto'nun yokluğunda forvet oynayan Sestak bile 40 yıllık santrfor sanki.
Ferhat ve Tuncay'ın kanatları çok iyi kullanması ile adeta dağılan Beşiktaş savunması yerlerde sürünürken Belluschi üst üste şut hatası yapmasa daha ilk devre 3-0 bitecek.
İkinci yarıdaki "Veli kendini attı mı, düşürüldü mü?" tartışmasına bile lüzum kalmayacak. Ancak burada Ferhat'ın ayak burnu ile rakibine arkadan değdiği iddiası da havada kaldı gibi. Buna rağmen gollerdeki ofsayt tartışmaları ile Fırat Aydunus'u bir kenara bırakmak, böylesine lezzetli yemekten tat almak lazım.
Bir de genele bakalım;
İstikrarsızlık denizinde bir kulaç atan, bir "Gulu,gulu" sesleri çıkaran Bursaspor da bir ilke gidiyor galiba.