Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Karaman ile olumlu bir gelişme
14 Şubat 2013 Perşembe, 08:13

Bursaspor’da genelde basına kapalı olan antrenmanlar, Hikmet Karaman’ın gelişi ile genelde açık hale geldi.
Karaman, sadece taktik çalışması bölümünün basına kapalı olacağını söylüyor ki bu doğru.
Antrenmanların genelde basına kapalı olmasına hayret etmemek mümkün mü? Bursaspor 2 senedir genelde ne futbol oynadı ki, millet ne anladı ki, herkes sıkıntıdan tribünü terk etti gitti.
Şimdi ortada böyle bir ürün varken, antrenmanı açsan ne olur, açmasan ne olur?
Maçtan bir şey anlamıyorsun, antrenmandan ne anlayacaksın? Sıkıntı mahsulünü gizlesen ne fark eder, gizlemesen ne fark eder? Hani dostlar alışverişte görsün misali. Bu nedenle Hikmet Karaman’ın antrenmanları genelde açık yapması ve futbolcularla daha yakından ilgilenmesi, şimdilik öne çıkan farklar. Bu, basının daha rahat ve daha çok çalışma imkanı bulması açısından önemli.
Bursaspor son 2 maçtır, istekli ve pozitif futbol oynuyor. Rüzgarı iyi kullanarak bunu genele yaymak, tribünleri heyecanlandırıp tekrar doldurmak artık Hikmet Karaman’ın işi. Bu kadro olumlu olarak yönlendirildiğinde, rahatlıkla derece yapabilecek bir kadro.
Bunu herkes biliyor.
 

HERHALDE HALİS TÜKÜRDÜ

TFF Başkanı Demirören bey,”Meireles tükürmedi, Melo tükürdü” diye incile-rine bir yenisini daha ekledi.
“Maçı sen mi idare ettin, nerden gördün” demezler mi adama?
Hakem Halis Özkahya, Tahkim Kurulu kararından sonra bile Meireles’in tükürdüğünde ısrar ederken, Demirören’in bu anlamsız çıkışı, adalet dağıtanların adaletsizliğini bir kez daha göstermez mi?
O zaman Demirören bey alsın eline düdüğü, giysin şortunu, taksın kulaklığı çıksın sahaya maçları o yönetsin. İstediğini atsın, istemediğini bıraksın.
Nasılsa TFF  bu noktaya geldi artık.