Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Keşke hep Es Es olsa
26 Ocak 2014 Pazar, 08:34

Kolaydan zora, zordan kolaya mekik gibi gidip gelen bir maç. Bu defa tur değil, puanlar dokudu Bursaspor.
3 günde bir oynamak yoruyor ama, keşke hep Es Es olsa.
“Mekik gibi” dedim ancak, Bursaspor’un eksik rakibi karşısında maçı 2-0’a getirdikten sonra baskıya maruz kalması da dün akşamın sürprizi oldu. Bu defa savunmada kalan ve top çıkaramayan Timsah karşısında Eskişehir oyunda hakimiyeti tamamen ele geçirdi, üstüne üstlük bir de skoru 2-1’e getirdi..
“Beraberlik geliyor” sıkıntısının midelere kramp gibi girdiği anlarda rakipten 2 büyük hata çıktı ortaya.
Bursaspor’un elinden düşürdüğü zarlarla düşeş gelmişti sanki.
Önce Ertuğrul Sağlam 3 değişiklik hakkını kullandı, arkasından kaleci Boffin topu ceza sahası dışında avuçladı. Kırmızı kart ve Servet’in mecburen kaleye geçmesi, Eskişehir’in oyundaki üstünlüğünü bitirdi. Maç da tekrar kolaya geçti. Savunmadaki görevinde aksayan Servet’in, penaltı kurtarmadaki becerisi ile Lig tarihinde yer alması ilginçti.
Rakibin yüklendiği anlarda Daum’un oyuna müdahalesi gecikse de Ozan-Bekir değişikliği ile orta sahanın çoğaltılması sonunda “Nihayet” kelimesini kullandırdı hepimize.
Fernandao “Çok pozisyon eziyor” derken birden patladı.
İlk golde, Servet’e çarpıp önüne gelen boştaki topa vurması normaldi ama Ozan’ın sağdan çok iyi kestiği topu önce solu ile düzeltip sağı ile çakmasını takdir etmek lazım. İyi vurdu.
Genç Ozan’a bir kez daha bravo. Ve- rilen şansı iyi kullanıyor. Sağ kulvarda Bursaspor için büyük kazanç olacağı da artık gün gibi ortada.