Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Keyifli bir başlangıç
20 Ocak 2019 Pazar, 08:20

Süper Lig'de 2.yarı doğrusu fırtına gibi başladı.
İlk maçlarda karşılıklı mücadele ve gollerin büyük keyif verdiğini söyleyebiliriz.
Bunların üzerine bir de Akhisar'ın yaptığı kural hatası ve Burak Yılmaz'ın yuhalanması eklenince, bu başlangıç için, "Ne ararsan burda" da diyebiliriz.
Ancak ortada bir gerçek var ki, Akhisar'ın Beşiktaş önünde 90 dakika boyunca atak ve arayış içinde olacağını pek tahmin etmiyorduk. Maçın 3-3 bitmemesi mücize. Gerçi bitse de onlara faydası olmayacağı daha baştan çıkmıştı ortaya.
Maç listesine kurala göre 12 yabancı yazmaları gerekirken 13 tane yazınca, hükmen mağlubiyet yolunu açtılar kendi kendilerine.
Yazık oldu Akhisar'a.
14 yabancı kuralı ile hem kasaları hem de akılları allak bullak edenlerdir aslında bunun sorumlusu.
Her şey talimatlarda yazılı ama, liste "12 miydi 13 müydü" derken kafanın ara sıra da olsa karmaşa içine girmesi normal.
İndir yabancı sayısını 6'ya, hem paralar boşuna çarçur olmasın hem de bu 6 yabancıyı ister sahaya, ister kulübeye koy, kafalar karışmasın.
Kural hatası yapma ihtimali de ortadan kalksın.

ARDA'DAN SONRA BURAK YILMAZ
Akhisar-Beşiktaş maçının bir başka önemli yanı da Burak Yılmaz.
Sanki çok lazımmış gibi, Arda Turan'ın tüm yanlışlarında yanında olan Burak Yılmaz.
Gayet tabii ki, Arda Turan gibi onun da protestolardan kurtulması mümkün değil. Ayrıca kendi takım taraftarlarından da tepki görmesi daha acı.
Burak Yılmaz, Akhisar'da Beşiktaş taraftarlarınca tribüne çağırılmadı. Kendisine, "Beşiktaş'a hırsız istemiyoruz" diye tezahürat yapıldı. İlk yarının sonlarında gol kaçırınca da yuhalandı.
Burak bu kafada giderse daha çooook protesto edileceği ortada.
Etme bulma dünyası.