Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kim attırdı ona bu penaltıyı?
04 Mart 2013 Pazartesi, 08:19

Kısasa kısas.
Sivas Bursaspor’u Kupa’da saf dışı bıraktı ama, Timsah da onu Lig’de ateşe attı.
Aslında büyük savunma hataları yapan Sivasspor karşısında Bursaspor’un bu kadar zorlanacağı da beklenmiyordu.
Ya Pinto?
Aynen Ozan İpek’in son ayları gibi. Umursamaz, sıkıntılı ve sinirli bir yüz ifadesi, kafa asla maçta değil. Sanki cep telefonunu da kaybetmiş. Bu şartlarda ondan olumlu bir iş beklemek de mümkün değil. Batalla dururken kim attırdı ona bu penaltıyı?
Daha topa gelirken, Muradiye’den kuş bakışı bakan çocuklar bile anladı hangi köşeye atacağını.
Borjan niye anlamasın?
Pinto’nun bu ruh haliyle ilk 11’de oynatılması büyük hata. Sadece kendini değil az daha takımı da yakı-yordu. Daha maçın başında kaçan penaltı ile oyundan düşen Bursaspor’un toparlanması 2.yarının ortalarını buldu. Allah’tan Carson var.
Ancak Carson’un da Allah’ı var. İnkar etmek mümkün değil.
2 tane hatalı gol yiyorsa, 12 tane de mutlak gol çıkarıyor. İşte, Bursaspor’un oyundan düştüğü anlarda Eneramo ve Ziya’nın şutlarını çıkarmasa gitti maç.  Dünkü çok önemli 3 puanın temeli bu defa İngiliz yapımı. Üstünü çıkan da Sivaslı Hakan ve Hayrettin. Batalla’nın çok usta gol vuruşunu göz ardı edemeyiz ama 2 Sivaslının geri pası yapa yapa topu Batalla’nın önüne getirmeleri de nefis bir ikram. “Siz bu işi yapamayacaksınız, bari biz yardımcı olalım” der gibi.
Bursaspor’da orta saha organizas-yonunda ve kanatlarda büyük sıkıntı var. Hikmet Karaman bunu çözemezse zorlanma devam edecek.