Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Korku tünelinden 2 savunmacı çıkardı
01 Mayıs 2018 Salı, 08:11

Tam bir kader maçı, tam bir kader galibiyeti.
Bursaspor nihayet korku tünelinden kendini dışarı attı.
Attı ama, rahat bir tempoda götürdüğü mücadelenin sonlarında alışkanlık edindiği sıkıntıyı da kucağında taşıyarak yapılan bir atlayış bu.
Ancak öyle veya böyle müthiş bir mücadeleyi de 97 dakikaya sığdırmak önemli bir iş oldu Bursaspor için.
Bu defa gayretli ve istekli bir takım görmek de mutlu etti tribünleri.
2 savunmacı damgasını vurdu bu müthiş geceye;
Barış ve Ertuğrul.
5 haftadır gol yemeyen Konya'nın fiyakasını bozan savunmacı bunlar. Barış, geride rakibe fırsat vermemenin de üstüne koyarak, sağ kulvarı hırsı ve iş bitirici ortaları ile süsledi. Bu gayreti ile de Konyaspor'u çökertti. İlk golde yaptığı ortayı, boştaki Sow ile buluşturması harikaydı.
İkinci golde ise Ertuğrul'un hiçbir rakip futbolcuya belli etmeden rakip kaleye sokulması ve yan direk dibinde, Yusuf'un şut-orta karışımını boşta beklemesi ise tam bir kurnazlıktı.
Konyaspor'u çökerten kurnazlık.
Mustafa Er'in Stancu ve Sow'u beraber oynatmaması, kanatları Kembo ve Yusuf'a teslim etmesi, Furkan'ı da savunma önünde kesici olarak kullanması, maçın gidişatını da değiştiren etkenler oldu.
Aslında 2-0'dan sonra Yusuf, Batalla ve Stancu 3.'yü de atabilecek pozisyonlar yakalamasına rağmen skoru bir türlü rahatlatamadılar. Son dakikalardaki Ekong'un gereksiz penaltısı bu yüzden sıkıntı getirdi.
Artık rahatız.
Bundan sonrasını Konya ve diğerleri düşünsün.