Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kritik haftalarda kolay ortamlar
11 Ekim 2013 Cuma, 08:09

Fikstürde kritik haftalardaki gelişmeler Bursaspor’dan yana.
Karabük’te beklenmedik şekilde kötü bir rakip, ardından da Kayserispor’da idari kriz ve iç sürtüşmeler.
Forma reklamı konusu bizi de ilgilendirdiği için Kayseri’deki son gelişmelere bir bakmak lazım. Başkan Recep Mamur yönetimi ve Genel Menajer Süleyman Hurma istifa edince kulüpte belirsizlik başladı.
Kayserispor’a büyük hizmetleri olan ve mali bir denge kuran Recep Mamur’un buna rağmen taraftarlarla yıldızı barışmadı. Sık sık karşılıklı sürtüşmeler yaşandı. Mamur istifa ederken,”Loca ve kombine satamıyoruz.3 yıldır göğüs reklamı da alamıyoruz” diye şikayette bulunmuştu.
Bu biraz da iktidara gönderme gibiydi.
Kayseri’nin bir başka takımı Erciyesspor’un göğüs reklamı şu anda Türkiye Petrolleri.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Kayseri Milletvekili. Dışardan baktığımızda İktidar’ın Erciyes’e daha yakın olduğu görülüyor. “Şehirle bütünleşemiyor” diye tenkit edilen Kayserispor Başkanı Recep Mamur da başarıya rağmen yalnız kalıyor.
Mamur’u kararından döndürme çabaları sürüyor Kayseri’de ama ortadaki belirsizlik ortamı gayet doğal olarak teknik adam Robert Prosinecki ve takımı da olumsuz yönde etkiliyor.
İşte 21 Ekim’de böyle bir Kayserispor gelecek Bursa’ya.
Kritik haftalarda kolay ortamlar yakalayan Bursaspor’un en ufak bir rehavete kapılmadan mutlaka 3 puana ulaşması gereken bir maç.