Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Kupa kazaları arasına dalmadan
30 Ekim 2014 Perşembe, 07:32

Bu trafikte zincirleme Kupa kazaları arasına dalmadan tepeyi aşmak önemli.
Hele, golleri otomatiğe bağlayan Bakambu’nun boş geçmemesi de önemli.
İyi niyet ve elinden geldiğince futbolu düşünen bir rakibe karşı uzun sure etkisiz kalışın nedeni Ozan İpek ve Volkan Şen’in pozisyon yaratamamasının yalnızlığında kalan Enes’in gole ulaşamamasıydı.
Bu sıkıntıyı Traore’nin 18 dışı şutu ve Bakambu çözünce düğüm de çözüldü.
Bursaspor’un maç öncesi ısınmaya Türk bayraklı t-shirt ile çıkmasından da gurur duyduk. Bu çok iyi akıl edilmiş doğrusu.

FETHİYESPOR VE BARCELONA

Ancaaak, bunlardan daha önemli olaylar var Kupa’da ve Avrupa’da.
Böylesine kritik günlerde Cumhuriyet Bayramı coşkusuna skorla değil, t-shirt ile girenler arasında yine Fethiyespor var. Keçiören’deki maçta serenomiye Atatürk t-shirt’leri ile çıktılar.
Toptan önce, eksik kafalara 2.vuruşu yaptılar.
Cizre’de de Göztepe maçı vardı.
Stada Türk bayrağı asılmak istenmedi. Tribünlerde PKK ve Öcalan tezahüratları yapıldı. Göztepe kafilesine molotofkokteyli atıldı. Sahaya sürekli taş yağdı. İstiklal Marşı’nda ayağa kalktılar diye Göztepeli yöneticilerin bir dövülmediği kaldı.
Bunları niye mi yazıyorum?
Bursa’daki Diyarbakır maçında, İstiklal Marşı söylenince, Bursa’ya “Irkçı” damgasını vuranlara bir kez daha “Yuhh!” olsun diye.
Katalan takımı Barcelona bile saygı gösterdiği Türk bayrağının arkasında poz verip, Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor.
Ordakilere saygı, burdakilere utanç ile bakıyoruz.