Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Lig’in üstü de, altı da direniyor da direniyor
06 Nisan 2014 Pazar, 08:12

Bursaspor bu sezon Lig’de öyle bir yere dükkan açtı ki, üst kattakiler arayı koparmamak, alt kattakiler de yaklaşmamak için adeta direniyorlar.
Timsah da arada idare edip gidiyor.
Gerçekten çok ilginç ama bir o kadar da kötü bir sezon yaşıyoruz. Ne mücadele var, ne de futbol. Tribünde veya ekran başında sıkıntılı saatler sürüp gidiyor.
Cuma ve Cumartesi maçlarında beraberlik üstüne beraberlik. Kimsenin kimseyi yenmeye niyeti yok. Sanki artık amaçları da yok.  Biz hep diyoruz ya, üstten vazgeçtik. Bari dibe çökmeyelim veya tehlikeli haftalar yaşamayalım. Ancak Antalyaspor’un da kendi sahasındaki bu son beraberliği, “Siz merak etmeyin, fazla da endişeye kapılmayın” cinsinden.
Torku Konyaspor’u mutlaka yenmesi gerekiyordu fakat başaramadı. 1-1’lik beraberlik ile kendini ateşin tam ortasına bırakırken, barajın da biraz daha düşmesini sağladı.
Onun için alttakilerden çıkan alevler pek Bursa’ya kadar ulaşamıyor.
İyi de oturduğumuz yerden hep onların puan kaybetmesini mi bekleyeceğiz?
Takımda işler kötü tamam da insan bir silkinme yapamaz mı?
Son bir gayretle Sivas’ı yenip, puanı 37’ye getiremez mi?
Ondan sonra ne yapacaksa, işine rahat rahat bakamaz mı?
Bu kadar sene sonra tekrar defter kalem devrini açmaya ne gerek var?
Bugün gerçekten önemli bir gün. Bursaspor, kalecisinden ileri ucuna kadar daha hırslı, daha bilinçli ve mücadeleci olmak zorunda bugün. Bir futbol şehrinde, para kazananların aklını başına toplaması gereken bir gün, bugün.