Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ne olur ne olmaz, Le Guen'e hatırlatalım
08 Nisan 2018 Pazar, 07:18

Bursa'daki Kayseri ve Sivas maçlarında rakiplerin puan alma ihtimali yüksek gösteriliyordu.
Şimdi de Kasımpaşa için aynı şeyler tekrarlanıyor.
Daha önceki veriler ve tahminler tutmadığına göre, Bursaspor'un içerdeki 1-0'lık galibiyetler serisinin devam edeceğini söyleyebiliriz.
Gönül böyle istiyor da, Le Guen'e yine de hatırlatmakta yarar var. Esame listesinden haberinin olmadığını söylediğine göre, belki son gelişmelerden de haberi yoktur. Antalyaspor dün Karabük'ü yendi ve o da puan cetvelinde üstümüze çıktı. Bursaspor'un bundan sonraki 2 maçı da dışarda. Yani, ümitsiz.
2 hafta sonra bazı tersliklerin olmaması için bugün mutlaka kazanmamız lazım.
Ona göre Mösyö.

CENGİZ'E BENZEMİYOR MU?
Bursaspor U 15'in Saray Bosna'da katıldığı turnuvadan resimler geldi ve biri dikkatimi çekti.
İsminin Kadir Arslan olduğunu öğrendiğim Bursasporlu bir gencimiz, Roma'ya giden Cengiz Ünder'e oldukça benziyordu. Spor servisindeki arkadaşlara da bunu gösterdim ve "Doğru abi" cevabını alınca, çocuğun ismi bir anda "Bizim Cengiz" oluverdi.
Biliyorsunuz Cengiz Ünder de Altınordu alt yapısından yetişmişti.
Dileğimiz Kadir Arslan'ın yüzü kadar, futbolunun da Cengiz'e benzemesi ve önünün açık olması.

ŞİMDİ DE ÜMİT ÖZAT
Fikret Orman, Erol Bulut derken Ümit Özat ile iş çığırından çıktı.
Yersiz ve gereksiz konuşmalar artık güne damga vuruyor. Malatya Teknik Direktörü Erol Bulut, Başakşehir maçına daha çıkmadan rakibini şampiyon ilan etmişti. Yani, "Banko Başakşehir" tüyosu verir gibiydi.
Şimdi de Ümit Özat Galatasaray maçı öncesi, "En büyük Fatih Terim" diyor ve Aykut Kocaman'ın da gönlünü hoş tuttuktan sonra yine Şenol Güneş'e sallıyor: "Büyüklük 70 yaşından sonra elbise giymeyi öğrenmekle olmaz"
Bütün bunlara "Rezalet konuşmalar" diyoruz ama bir noktada da tebessüm ile karşılıyoruz. Demek Ümit Özat da Gençlerbirliği'nden ümidi kesti ki, böyle abuk sabuk işlerle uğraşıyor.
3.takım da şimdiden hayırlı olsun.