Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
O goller cirit atarken mi geldi?
07 Kasım 2017 Salı, 07:46

Olaya yanlı değil, tarafsız bir gözle bakıyorum.
Çünkü mütevazı şartlarla mücadele eden Kasımpaşa ve teknik sorumlusu Kemal Özdeş'i, keyif veren futbolu ve başarıları nedeni ile takdir ve takip edenlerdenim.
Ancak Bursaspor maçından sonra Özdeş'in sert çıkışlarını ve Kasımpaşa resmi sitesindeki "Yeter istifa edin" açıklamalarını çok gereksiz buluyorum.
Hepimiz TFF'nin karşısındayız ama "O kadar da değil" diye uyarmakta fayda var.
Kasımpaşa'nın birçok maçta hakem kurbanı olduğu bir gerçek de,"Hep bunun arkasına sığınmamak gerekir" de bir gerçek. Cumartesi günkü maçın kırılma anı Trezeguet'in gördüğü kırmızı karttır. Burada Trezeguet, kontrolsüz bir hareketle Badu'nun aşil tendonuna arkadan sert bir şekilde vurmuştur.
Yani kırmızı kartı haketmiştir. Bunda da herkes hemfikirdir.
10 kişi kalmak dünyanın sonu değildir. Birçok takım bırakın galip durumu, yenik haldeyken bile 10 kişiyle maç kazanmıştır. Dolayısıyla Kemal Özdeş hoca burada, futbolun içinde olan bir olay karşısında gereğini yapamama gibi bir eksiklik sergilemiştir.
Hakeme saldırmak da, bu eksikliği halı altına süpürmektir.
Özdeş'in asıl burada özeleştiri yapması gerekir. Üstelik 2-0 da öndedir.
"Bir tarafta futbol oynamayan Bursaspor, bir tarafta ise futbolun gereklerini yapan Kasımpaşa vardı" sözleri bir teknik adama yakışır mı? Bursaspor o golleri, cirit atarken mi kaydetti? 2-0 galipken kaybedecek noktaya gelmek mi futbolun gerekleri?
Özdeş hoca, biraz da rakibi takdir etme yoluna gitsen.