Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Oldu olacak Batuhan’ı da alın
16 Ocak 2014 Perşembe, 08:09

Adam almakla adam toplamak farklı şeyler.
Onun için taraftar,”Bursa’ya yakışan transfer yapın” diye tezahürat yapıyor.
Onun için adam toplamaya karşı tepkisini ortaya koyuyor.
Onun için Kaptan Cook gibi okyanuslar dolaşmış isimler artık kimseyi tatmin etmiyor.
Transferde başarı olmayınca iş dönüyor dolaşıyor, haklı olarak “Elalem nasıl buluyor?”a geliyor.
Bursaspor’un sıkıntısı bu.
Bir forvet sorununu yıllardır çözemedik ama taraftarın dediği gibi “Elalem nasıl buluyor?”a baktığımızda Akhisar, hatta Balıkesir’in bile bizi solladığı gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz.
Eskişehir’i kupa hıçkırığına sokan 23 yaşındaki Niasse, Lig’de de 8 golle kapadı ilkyarıyı. Balıkesir’de 21 yaşındaki Karikari 10 gole ulaştı. 11 gol atan Muhammet Reis ile birlikte, Lig’de 19 golü bulunan Bursaspor’u solladılar. Maliyetleri ise on paraya, beş paraya.
Eğer İzmir yolu üzerinde olmaksa işin püf noktası, biz de aynı hattın yolcularıyız ama, hep ıska hem ıska. Çingençeşme’den buraya geçmiyor, Niasseler, Karikariler.
Orada takılıp kalıyor.
“Adam toplama” derken, Volkan Şen, Sercan Yıldırım sesleri de girdi araya. Oldu olacak “Trabzon’daki Batuhan’ı da alın” demek gerekmez mi böyle zihniyete?
İnsanın,”Biraz çabuk büyü Enes” diyesi geliyor. Ozan Tufan 90 dakika oynayınca herkesin gözleri parlıyor. Adam toplamaya, paraları yıllardır çarçur etmeye inat, gençlere “İşinize sahip çıkın” diye her gün haykırmak geçiyor içimizden.
Çünkü ordan burdan toplananların bir üstünlüğü yok ki Vakıfköy’dekilerden.
Dünkü imza törenine de hayret ettim.
Bilet kuyruğu gibi, masadakiler üst üste binmiş. Eller ayaklar birbirine karışıyor. Hiç de hoş olmayan bu görüntüler, “Kurumsallaşıyoruz” diyen bir kulübe yakışıyor mu?