Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Olmaz olsun böyle TFF
09 Aralık 2014 Salı, 08:38
İşgüzar TFF, yanlışı yanlış ile düzelteyim derken Mustafa Pektemek’in başını da yaktı.
Geçtiğimiz hafta sonunda, Fenerbahçeli Emre’nin cezasını 1 maçla geçiştiren PFDK, Beşiktaşlı Mustafa Pektemek’e 2 maç ceza vermişti. Ancak Emre kararı tepki toplayınca,  iş dengelemeye gitti ve Beşiktaş’a da resmen mavi boncuk ikram edildi.
“Ciddi faul” nedeni ile 2 maç ceza alan Mustafa Pektemek’in bu cezasına Tahkim Kurulu’ndan 1 maç erteleme geldi. Böylece hem Emre’nin hem de Mustafa Pektemek’in hafta sonundaki lig maçlarında oynaması sağlandı. Aynı Tahkim Kurulu Bursaspor’a verilen 2 tribün kapatma kararına yapılan itirazı ise reddetti.
Yani, hakeme hakaret ve saldırı ile kemik kırma ihtimali olan ciddi faul bir nevi yumuşatılarak es geçildi, Bursa’da kaleci Volkan Demirel’e yapılan tribün tepkisine ise katlamalı ceza uygulanıverdi.
Fenerbahçe’ye Beşiktaş’a kıyak, Bursaspor’a ise dayak. İnsan demez mi “Olmaz olsun böyle TFF” diye?
Peki Mustafa Pektemek’e zoraki indirim yapıldı da ne oldu? Adamın durup dururken başını yaktılar. Konya’daki Trabzon maçında rakibi ile girdiği mücadelede Mustafa Pektemek’in burnu ve yüzü kan revan içinde kaldı. Şimdi 2 ameliyat geçireceği ve 2-3 ay sahalardan uzak kalacağı söyleniyor.
Eğer Mustafa Pektemek’e normali olan 2 maç ceza uygulansaydı, futbolcunun başına böyle şeyler gelmeyecekti.
Emre’ye ise Balıkesir’de 90 dakika boyunca tepki yağdı.
Gerçekten bitmiştir bu TFF. Futbolu değil, sutopunu bile yönetemeyecek hale gelmiştir.