Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Önce sıcak,sonra Timsah sarkıyor
30 Temmuz 2013 Salı, 08:09

Novi Sad’da önce Bursaspor korkusu vardı, şimdi de aşırı sıcak sıkıntısı bastı.
Hele maçın erken saatte oynanacak olması, UEFA’ya karşı da büyük tepki yarattı. Ancak görünen o ki, Vojvodina bu maçın büyük ilgi göreceğinden emin olduğu için, bunu paraya çevirme hesapları yapıyor.
Perşembeye özel, hatıra ve hediyelik eşyanın yanı sıra maç biletleri de stat gişelerinden satışa çıktı. Biletler 400-500 Dinar.
Balkanlara sarkan sıcak hava değil, Bursaspor’un getirdiği hava daha önemli anlaşılan.
Elediği Budapeşte Honved’in çok zayıf bir takım olmasına rağmen, Vojvodina’yı ve ateşli taraftarını küçümsememek lazım. Temelden gelen takım oyunu ve disiplin anlayışı en büyük özellikleri.
Bursaspor’un henüz hazır olmaması, Hikmet Karaman ile yönetim arasındaki soğukluğun devam etmesi ise Timsah için bir dezavantaj.
Şimdilik görüntü bu.
TAM BİR REZALET
Bursaspor Genel Direktörü Ayhan Barışıcı ile Başkan Erkan Körüstan’ın söyledikleri pek birbirini tutmadı.
Barışıcı,”Emirsultan mezarlığı vazgeçilmezlerle doludur” derken, Körüstan da,”Bizim için gün, gereksiz konuşma değil, sadece çalışma günüdür” dedi.Aynı cepheden çıkan ters icraatlar bunlar.
Aslında zaten gergin olan bu ortamda gündeme getirilen “Mezarlık” meselesi tam bir rezalet. Barışıcı’ya olan tepkiler bu defa bir çığ gibi büyüdü.
Serkan Yazıcı ve eski yöneticiler de, bu tepkiye katılmakta yerden göğe haklı.
Başkan Körüstan, son söylediklerinde mezarlık konusuna bir özür de ekleseydi daha iyi olurdu. Barışıcı mezarlıklarla ilgileneceğine, yanı başında duran teknik adamın sıkıntısına baksa, daha iyi olacak galiba.
Esas işi bu.