Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Ozan ve Josue ile yeni bir sayfa mı?
09 Eylül 2014 Salı, 07:47

“Ozan Tufan’ın Danimarka’daki, Josue’nin Kemerburgaz’daki gollerini gördükten sonra, şut ve gol sıkıntısı çeken Bursaspor’da yeni bir sayfa açılır mı, daha doğrusu bunların devamı gelir mi?” diye yeni bir merak sardı bizleri.
Ümitsiz girdiğimiz sezon için yeni bir ümit kapısı Ozan Tufan ve Josue.
Aslında genç Ozan, Bursa’daki Chikhura maçında oyuna girdikten sonra 30 m’den attığı ve kıl payı auta giden şutla sanki yeni ümit kapısını aralamıştı. Kanattan ziyade orta sahada daha serbest oynamayı sevdiğini söyleyen Ozan Tufan, belli ki buradan rakip kaleye yöneldiğinde daha tehlikeli olacak.
En azından tribünlerin de özlemi olan net ve heyecan verici şutlar gelecek.
Bu hafta Gençlerbirliği maçı var.
Kötü bir fikstüre sahip Bursaspor için mutlaka puan veya puanlar alınması gereken bir maç. İlginçtir, Gençlerbirliği’nin yeni hocası Mustafa Kaplan da devamlı şut üzerine kurmuş düzenini. 1-1 biten Rize’deki ilk maçta verilmeyen golü ve direkten dönenleri, son hazırlık maçında Mersin’e 4 atmaları, hafta içi antrenmanlarında devamlı şut çalışmaları, belli ki Gençlerbirliği’nin yeni oyun anlayışı.
Bu nedenle kaleciler kadar, orta saha ve savunmaları da 2 defa dikkate yöneltecek, 2 defa tedbir aldıracak gelişmeler bunlar.
Sonuçta, Gençlerbirliği maçının çok zorlu geçeceği ortada.
Ozan Tufan’a önce bu gece, sonra Ankara’da gollü bir hafta diliyoruz.