Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Özür dilerim Şükrü ağabey
24 Mart 2015 Salı, 07:57
Daha dün gibi hatırlıyorum.
1973-74 sezonu. Bursaspor’da Şükrü Şankaya Başkan, Selehattin Kaya yönetici (Sonra Başkan oldu) 
Şükrü ağabeyin fabrikası Organize Sanayi Bölgesi’nde. Cumaları kılmak için gittiği yan taraftaki Minareli Çavuş köyünde bir arazi buluyor. İleriye dönük büyük prim yapacak bir yer. “Bunu Bursasporumuza kazandıralım. Yarınlarda daha büyümek, daha güçlü olmak için yararı olur” diyerek Selehattin Kaya’nın da katkıları ile yani üste cepten para verip tapuyu Bursaspor’un üstüne alıyorlar. 
Büyük bir hizmet bu.
Aradan 41 yıl geçiyor. Üzerine yapılan fabrikalar ile birlikte satıldığı ortaya çıkıyor. Hiçbir açıklama yapılmadan, ihaleye, duyuruya, kamuoyunu aydınlatmaya gerek görmeden. Bursaspor kamu yararına bir dernek ama hâlâ müspet veya menfi bir açıklama da yok. Sadece basına sızıyor 16 milyon TL’ye satıldığı.
Rahmetli Şükrü Şankaya ne demişti?
“Daha büyümek, daha güçlü olmak için”
Peki para nereye gidiyor?
Borçlara, banka faizlerine. Batan geminin malları gibi. Ancak bununla borç harç bitecek gibi değil. Delik o kadar büyük ki, yama yapmak o kadar zor ki.
Nerelere getirildi Bursaspor. Yapılan büyük hatalara mal mülk bile dayanacak halde değil. Hazıra zaten dağ dayanmaz.
Bütün bu gelişmelerde , Şükrü ağabey, Selehattin ağabey arada unutuldu gitti.
Onun için Divan Kurulu üyesi olarak bari ben özür dileyeyim. Affet bizi Şükrü Şankaya, Selehattin Kaya. Kazandırdığınız malı, büyük işlere yardımcı olması için kullanamadık.