Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Rahat olun, yanınızdayız gençler
17 Ağustos 2019 Cumartesi, 09:00

Tahtaydı, formikaydı derken tekrar geldik dayandık Karagümrük maçına.
1.Lig serüveni resmen başlıyor.
Bursaspor için transfersiz ve moralsiz bir başlangıç bu defa.
Hiçbir somut adım atılamadığı için, 23 Haziran'dan bu yana, "Madem bir şey yapamayacaktınız, ne diye göreve geldiniz?" soruları ile geçti zamanımız sadece.
Yanıt yok, icraat da yok.
"Mecburen, mecburiyetten" şarkısı söyler gibi gençlerimizi süreceğiz sahaya. Hem de "İyi ki varsınız" diyerek.
Tekrar hatırlatmak isterim. Bursaspor ilk kurulduğu yıl, kadrosunda 18 amatör futbolcu vardı. Buna rağmen 1.Lig'deki ilk sezonunda Karagümrük'e mağlup olmadığı gibi ortalarda bir derece de yaptı.
Yani döndük 1963'e.
Şimdi ise gençlerimize güvenmek ve destek vermek zorundayız. Tecrübe kazandıkça da puanların geleceğine inanmak ve inandırmak zorundayız. Onun için rahat olun, yanınızdayız gençler.

CUMHURİYET KUPASI CUK OTURDU

Sivas- Fenerbahçe maçının üzerinden 1 hafta geçti ama, Cumhuriyet Kupası'nın Sivas'ta kalması doğrusu çok anlamlıydı. Malum, Sivas Belediye Meclisi'nin İstiklal Caddesi'nin ismini Mursi olarak değiştirmek istemesi Türkiye çapında büyük tepki toplamıştı. Bunun ardından da Sivas'ta Cumhuriyet Kupası maçının oynanması ve bunun da Sivas'ta kalması harika bir gelişme oldu. "İstiklal" ismini silmek isteyenlere ders gibiydi.
Şimdi Sivas Belediye Meclisi, bu Cumhuriyet Kupası'nı İstiklal Caddesi tabelası ile birlikte asma kararı da alır herhalde.
Zararın neresinden dönersen kârdır.