Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sağlam Vakıf’a, Yazıcı Marmaris’e
17 Ocak 2013 Perşembe, 02:26

Bu kaçıncı?
Ertuğrul Hoca sen de Vakıfköy’e.
Hata yapanı oraya gönderiyordun ya.
Hollanda’da aynı işi yaptın, takım çöktü şimdi yine aynı hatayı yaptın, takım galipken yine çöktü. Yıllardır hakemlerle uğraşmaktan bıkmadın mı ki yine tribündesin?
Hep aynı hata, hep aynı hata. Burnunun dikine gitmede de şampiyonsun. Hata yapanı atıyorsun da kendi durumuna niye bakmıyorsun? Bu kadar mı uzaklaştın akıl mantıktan? Bu kadar mı şampiyonluk ağırlığından kolayca kilo kaybettin?
Hangisinden bahsedelim ki?
Sivas’ta Enedamo’nun, dün gece de Gökhan’ın golü. Bursaspor bu kadar mı kolay gol yiyen takım haline geldi?
Ama sonunda başardınız. Maalesef teknik kadro ve yönetim olarak şampiyonluktan bugünlere getirdiniz Bursaspor’u. ‘Bugünler’ diyorum çünkü Forsell ile Nazilli’ye karşı oynamaya devam etmekten yanasınız sanki.
Fenerbahçe’de bu kadar eksikle birlikte Krasic, Semih ve Salih gibi maç tecrübesi bulunmayanlara karşı, hatta hatta çok kötü bir Kuyt’a karşı Bursaspor böyle mi kaybetmeliydi?
Yıllardır durdun durdun, kritik bir maça niye yığdın bu gençleri ey Ertuğrul hoca? Başından beri ligde de kupada da iddialıyız diyen başkan ve teknik direktör, nasıl devamlı kadro erozyonu yapar? Toprağını kaybeden araziden ürün çıkar mı?
Ertuğrul Sağlam tribünde. Sanki maçlara gelmeyen Başkan İbrahim Yazıcı’nın boşluğunu dolduruyor. Onun için Yazıcı da Marmaris’e.
Zaten burada yok ki.
Ha orada olmuş, ha İstanbul’da. Ne fark eder?
‘Seyirci, seyirci’ diyordunuz. Alın işte, o da geldi, tribünleri inletti.
Peki siz ne yaptınız?
Bursaspor yok.
Ertuğrul hoca yok.
Başkan Yazıcı yok.
Bu mu yeni eseriniz?