Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Sakın korkmayın!.. Bu savaşta biz yokuz
13 Mart 2012 Salı, 08:53
Kaldı 4 hafta.
8'ler için iç içe girildi sanki.
Puanlar 43-44-45.
Son haftaya kadar devam edecek bir heyecan bu. "Beşi bir yerde"lerden biri son anda fire verecek ama, kim?
Bunu kestirmek güç.
Bursaspor'un bu hafta Ankaragücü maçının olması büyük avantaj. 46 puan yapmak Timsah'ı biraz daha hedefe itecek. Geçen hafta "Pinto, punto punto ilerliyor" demiştik ya.
Aynen devam.
Eskişehir'de maçta yokken! de gol atmayı başarması, önemli bir meziyet. Soğuk gecenin, Ömer'in ters golü ile tam bir buzhaneye dönüşmesine rağmen, Pinto'nun sıcak mezesi iç ısıttı.  Bursaspor'un hücumda çoğalamaması da onun için bir dezavantajdı ama, tek fırsatta iş bitirme meziyeti, ilk 8 için ayrı bir koz.  
Eskişehir'deki 1-1,  2 takım arasında bugüne kadar oynanan 59 maçtaki eşitliğin de göstergesi. 2 takımın da 19'ar galibiyeti var. Gerisi berabere. Dostluklar-kavgalar da da eşitlik var. Bir zamanlar Eskişehir'de "Biz Yunan’ı Anadolu'dan beraber kovduk. Anadolu futbolunu beraber kalkındıracağız. Bursaspor'a 3 büyükler saltanatına karşı başarılar dileriz" pankartları açılırdı. Şimdi bunlar yok ama, hiç olmazsa "Bu defa kavga da yok"la avunuyoruz. 

"EVLENİR MİSİN GAMZEM" DEDİ ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Taraftarlar ve pankartlar derken, 1-1'den önce Eskişehir'de yaşanan ilginç bir olay da var. Nedense basına pek yansımadı.
Karşılaşma öncesinde 2 Eylül caddesinde Eskişehirspor taraftarlarını bir araya toplayan Orhan Adagöl(24) onların önünde kız arkadaşı Gamze Çavuşoğlu'na(24) evlenme teklif etti. Bu sırada kırmızı-siyahlı taraftarlar da "Benimle evlenir misin Gamzem?" pankartı açtı. Şaşıran Gamze,"Evet" dedi. Bütün bunlar yaşanırken, kalabalık ve yürüyüş nedeni ile caddenin tramvay ulaşımına kapanması üzerine polis müdahale etti. Taraftarlar uyarıya karşı çıkınca coplar ve göz yaşartıcı gazlarla ortalık bir anda savaş alanına döndü. Birçok yaralı ve gözaltı oldu. Böylece şölen kabusa dönüştü.
Evet, bu defa yine olay vardı ama, Allah’tan Es-Es'in içinde yaşandı.
Eskişehirli taraftarlar, bu gerginliği tribünlere getirmemekle doğrusu isabetli bir iş yaptı.


ESKİŞEHİR 45

Antalya    (D)
Gaziantep
Kayseri    (D)
Mersin İ.Y.


G.BİRLİĞİ 44

Trabzonspor
Orduspor    (D)
Manisaspor
Belediye    (D)


BURSASPOR  43

Ankaragücü
F.Bahçe    (D)
Antalyaspor    (D)
Gaziantep


SİVASSPOR   43

Orduspor
Manisa    (D)
Belediye
Samsun    (D)


BELEDİYE   43

Mersin İ.Y.    (D)
Beşiktaş
Sivasspor    (D)
Gençlerbirliği