Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
Şankaya neden yaptı, Yazıcı neden gelmedi
01 Şubat 2012 Çarşamba, 08:46
80'li yıllarda, "5 yıl önce, 10 yıl sonra" adıyla ünlü bir pop müzik grubu vardı.
Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'nın yaptığı da buna benzedi.
Galatasaray galibiyeti sonrası, Trabzonspor maçı öncesi, hiç beklenmedik şekilde bir çıkış yaptı ve Ertuğrul Sağlam'a yüklendi. Söyledikleri doğruydu ama, zamanlama yanlıştı. Çünkü Bursaspor'un en üst organı, büyük bir galibiyet ve coşkusu sonrası ile çok kritik bir maç öncesine denk gelen bu 3-5 saatlik arada kendi kendini budamaması gerekirdi.
Eğer bu yapılıyorsa, işin içinde mutlaka başka işler var demektir.
Dikkat ettim, Kadir Şankaya'nın bu açıklamayı yaptığı Divan Kurulu toplantısında Başkan İbrahim Yazıcı yok. Sebep olarak "Hava şartları yüzünden helikopter İstanbul'dan kalkamamış" gösteriliyor. İstanbul bir karış yer. Daha önce Marmaris'teki işine az mı araba ile gidip geldi.
Bu yüzden "Acaba Divan'da bulunmak istemedi mi?" sorusu da geliyor akla.
Sadece bu değil, akla gelen bir soru daha var:
"Madem hiç olmayacak anda bunlar konuşuldu, acaba malum düzen yine çalışmaya mı başladı? Kim kimin yanında veya kim kimi harcamak istiyor?"
Ertuğrul Sağlam işin özünü bildiği için anında karşı hücuma geçti ve sert çıktı. Hoca,"Sınıfta kalan Divan'dır" demekle yerden göğe haklı.
Bu arada, Bursalı iş ve futbol adamı Osman Çağalıkoç'un da Divan Kurulu'na dahil olması sevindirici bir gelişme. Federasyon'da uzun yıllar yöneticilik yapan, Almanya ve Hollanda gibi tarihi milli maçların Bursa'ya verilmesinde büyük pay sahibi olan Çağalıkoç'un, Divan'da da önemli fikirleri ile Bursaspor'a ışık tutacağı kesin.

TARAFTAR ÖNERİSİ

Türk futbolundaki altyapı eksikliğinden bahsederken Emre Örülmez isimli bir okuyucumuzdan öneri geldi.
Malum, Makedonya ve Bosna Hersek futbolu tekrar atağa kalktı.
Emre Örülmez diyor ki; "Fizik, sürat ve oyun zekası olarak dikkat çeken bu ülkelerde Bursaspor altyapı çalışmaları yapsın veya okul açsın. Mutlaka olumlu sonuçlar alacaktır"
Bursaspor taraftarı Örülmez haklı.
Yönetim bunun "Olur veya olmaz"ını mutlaka değerlendirmeli.