Mustafa TUNÇAKIN

Mustafa TUNÇAKIN

m.tuncakin@bursahakimiyet.com.tr
Yazara Ait Diğer Köşe Yazılarını Listele
"Sanki lig bitti ve biz küme düştük"
14 Temmuz 2019 Pazar, 09:07

2016-17 sezonundaki 2.maçımızı bir hatırlayalım.
Bursaspor Bursa'da Başakşehir ile oynuyor ve 2-0 gibi net bir skorla mağlup oluyor. Tribünler de haklı olarak ortaya konan rezalet futbola ve Bilal Kısa'ya, Merter Yüce'ye, İsmail Konuk'a, Hamza Hamzaoğlu'na tepki gösteriyor:
"Burası Bursa, Akhisar değil"
Hamzaoğlu da, maç sonu tribünleri alkışlarken,"Sanki lig bitti ve biz küme düştük" diye tepkiye tepki ile karşılık veriyor.
Ve aradan geçen 3 yılın ardından neler oluyor.
Maalesef sonunda Bursaspor küme düşüyor.

Yine maalesef 36 yaşındaki Bilal Kısa'ya Bursaspor transfer teklifi yapmak zorunda kalıyor. Gaye Bursaspor'dan alacağı olan parayı taksitlendirmek ve transfer tahtasını açmak için imzasını almak. Ancak ne olursa olsun, "Futbolda da yarınların ne olacağı, ne getireceği hiç belli olmuyor" gerçeğinin bir kez daha ortaya çıkması da önemli.
Daha önce olanlar gibi.
Onun için temkini elden bırakmamak en iyisi.
"Akhisar, Akhisar" dedik ama, sonunda Akhisar ile aynı hizaya girdik. Onlar da başta kaleci Fatih Öztürk, Bilal Kısa, Josue ve Dany olmak üzere 17 futbolcu ile yollarını ayırdılar. Erzurum kampında gençlerle yeni sezona hazırlanıyorlar.
Yani kalmadı birbirimizden farkımız.

NE BEKLİYORDUN Kİ ARDA?

Başakşehir'e geçen sezon hiçbir katkıda bulunmayan Arda çok üzgünmüş.
Sebebi de internet sitelerinde yapılan, "Arda Galatasaray'a dönsün mü?" anketlerinden hep "Hayır" cevabının çıkması.
Bunun üzerine Arda, "Galatasaray'ı ailem gibi gördüm. Ama bu tavır beni çok üzüyor" diye yakınmalar yapıyormuş. Hayret başka ne bekliyordu ki? Herkes ektiğini biçer.
Futbolun dışına bu kadar çıkar, bu kadar kavga gürültü içine girersen, seni kim ister. Bütün Türkiye sana tepki gösteriyor, Galatasaraylılar niye göstermesin?